Diskuze

VZTAHY 2038: Párovat se budeme podle DNA, rozvod zažehná pilulka

Technologie promění hledání protějšku, umělá inteligence námluvy i vztah samotný. Emoce budou transparentnější, instinkty může zastoupit kalkul. Partnerskému sbližování může věda dát během dvaceti let podobu účelného procesu, který uspoří čas i energii.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Jáchyme, hoď ho do stroje a Andulo ty ji pošli za ním.

0 0
možnosti
KU

K23a56r45e91l 73U65r63b26a27n

13. 3. 2018 12:40

Připomíná mi to šlechtění Árijské rasy za třetí říše.

0 0
možnosti
JR

Pochybuji, že by nám tohle imámové povolili.

0 0
možnosti
ID

Ja se na to divam pozitivne. Pri vysce rozvodovosti je jasne, ze partnery si neumi vybrat nejmene 50% lidi. Pokud se to nejakym zpusobem usnadni, bude to jen dobre.

Ostatne, ve zpetnem pohledu, ujednavani snatku rodici nebylo az tak spatne, protoze se vztah posuzoval objektivne. Kdyz totiz vasen vyprcha musi zustat neco podstatneho co dva lidi drzi pohromade. A to je prave to, co si dva zamilovani poradne neuvedomuji. "Amantes sunt amentes": uz stari Rimane vedeli, ze zamilovani jsou blazni.

0 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti
Foto

Hitler, jako zanícený darwinista a "šlechtitel ̈" Germánů, by se jistě nad takovými perspektivami zaradoval.

1 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
MV

... a nakonec se spláchnem do záchodu. To jen dovětek k nadpisu. Víc jsem nečetl. Ale "vědci", děkujem!!

2 0
možnosti
JZ

Jasně a záchod nám bude utírat zadek...

1 0
možnosti
KV

V Japonsku realita už dnes. ;-)

1 0
možnosti
AH

Všechno se dá použít ve prospěch věci, a také zneužít. Pokud by se to použilo např. na předcházení dedičních nemocí, je to v pořádku. Pokud by byl výběr partnerů s ohledem na politické cíle gauneřské mafie bylo by to velmi zlé. Ale není to v podstatě až taková novinka, zabývali se s tím už v nacistickém Německu. A vím, že i v současnosti se v některých státech silně ovlivňuje výběr partnerů (přes rodiče) podle požadavků mocných v zákulisí.

0 0
možnosti

Myslím, že vědci lidi podceňují. Existují látky, které navozují důvěru a sbližují. Třeba alkohol. Proto ho také při pokusech o seznámení většina lidí konzumuje. Zdaleka to ale neznamená, že se do každého, s kým se opijeme, také zamilujeme.

Láska tedy sice vytváří v organismu nějaký specifický chemický koktejl, ale to ještě zdaleka neznamená, že když ho namícháme někde vedle a zvnějšku organismu dodáme, vznikne láska. (Dokonce bych se i trochu bál, zda takový postup nemůže vést k otupení smyslů, a tím pádem i k porušení schopnosti se spontánně zamilovat...i když to je jenom spekulace). Jde o klasické logické faux pas: záměnu příčiny a následku.

Tento vědecký instrumentální pohled na svět je pro naši dobu typický (pilulka=>štěstí, parfém=>láska, z jiného ranku třeba také tištění peněz=>prosperita), nicméně podle mého názoru je i hluboce pomýlený.

1 0
možnosti