Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. května 2024 Maxmilián, Maxim

Výsledky pro obec Uničov Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
38,87 %
volební účast

Celkem se volí 21 zastupitelů

Legenda

8ODS

4ANO

4KDU-ČSL

2KSČM

2ČSSD

1SPD

Počet zvolených zastupitelů v obci

Občanská demokratická strana (32,79 % hlasů)
obhajuje 6 mandátů, strana získala 22 131 hlasů (obsadili 8 mandátů)
8
ANO 2011 (20,04 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 13 526 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (20,03 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 13 516 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Komunistická strana Čech a Moravy (10,79 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 7 283 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Česká strana sociálně demokratická (8,38 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 5 658 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (7,96 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 5 371 hlasů (obsadili 1 mandát)
1
Občanská demokratická strana8 mandátů
32,79 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Radek Vincour

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

51let, starosta města, Uničov
1 733
2.
Mgr. Dalibor Horák

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

53let, náměstek hejtmana Ol. kraje, člen Rady města, Uničov
1 430
3.
Iveta Janků

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

55let, živnostnice, místopředsed. TJ, členka Rady města, Uničov
1 315
4.
MUDr. Ivana Veselá

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 4

58let, lékařka internistka, členka Zastupitelstva města, Uničov
1 233
5.
Jaroslav Petřík

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 5

47let, živnostník, předseda HC, člen Zastupitelstva města, Uničov
1 063
6.
Ing. Andrea Mrázová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 6

47let, učitelka ZŠ, členka Zastupitelstva města, Uničov
1 048
7.
Ing. Luděk Zamazal

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 7

59let, ředitel Technických služeb, Uničov
1 152
8.
Tomáš Bartl

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 8

41let, technik kvality, Uničov
872
ANO 20114 mandáty
20,04 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Jaromíra Lónová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

56let, ředitelka ZŠ, Nová Dědina
871
2.
Ing. Věra Poštulková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

66let, daňová poradkyně, Uničov
811
3.
Radovan Zeman

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

47let, OSVČ, Uničov
772
4.
Ing. Jaromír Lón

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

30let, asistent auditora, Nová Dědina
719
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová4 mandáty
20,03 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Aleš Langer

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 3

48let, středoškolský učitel, radní města, Uničov
908
2.
Mgr. Soňa Trávníčková

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 2

45let, ředitelka ZŠ, předsedkyně osad. výboru Střelice, Střelice
887
3.
Ing. Jan Březina

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 5

64let, OSVČ, Uničov
823
4.
Mgr. Milan Žůrek

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 1

52let, ředitel základní školy, místostarosta města, Uničov
811
Komunistická strana Čech a Moravy2 mandáty
10,79 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Bc. Vladimír Urbánek, DiS.

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

41let, fyzioterapeut, Uničov
678
2.
Vladimír Urbánek

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 5

69let, důchodce, Uničov
537
Česká strana sociálně demokratická2 mandáty
8,38 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Jan Vlček

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

60let, dílenský učitel, Uničov
469
2.
Bc. Stanislav Axman

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

61let, místostarosta, Brníčko
409
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)1 mandát
7,96 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Zdeněk Beňo

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 1

61let, živnostník, Uničov
371

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2014 +/- celkem  2018 trend
Občanská demokratická strana
6+28
ANO 2011
3+14
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
404
Komunistická strana Čech a Moravy
4-22
Česká strana sociálně demokratická
4-22
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
0+11
Zvolte obec Účast
Babice 72,21 %
Bělkovice-Lašťany 61,73 %
Bílá Lhota 48,20 %
Bílsko 77,14 %
Blatec 65,05 %
Bohuňovice 53,66 %
Bouzov 68,24 %
Bukovany 56,50 %
Bystročice 51,67 %
Bystrovany 60,70 %
Červenka 59,95 %
Daskabát 56,40 %
Dlouhá Loučka 50,10 %
Dolany 53,72 %
Doloplazy 56,32 %
Domašov nad Bystřicí 67,58 %
Domašov u Šternberka 72,94 %
Drahanovice 57,63 %
Dub nad Moravou 52,85 %
Dubčany 65,24 %
Grygov 57,71 %
Haňovice 67,02 %
Hlásnice 72,02 %
Hlubočky 39,57 %
Hlušovice 68,54 %
Hněvotín 54,76 %
Hnojice 62,27 %
Horka nad Moravou 54,40 %
Horní Loděnice 50,00 %
Hraničné Petrovice 57,98 %
Huzová 58,00 %
Charváty 67,01 %
Cholina 60,45 %
Jívová 68,50 %
Komárov 53,85 %
Kozlov 54,79 %
Kožušany-Tážaly 61,93 %
Krčmaň 50,40 %
Křelov-Břuchotín 53,56 %
Liboš 32,82 %
Lipina 52,11 %
Lipinka 55,00 %
Litovel 42,34 %
Loučany 58,23 %
Loučka 62,21 %
Luběnice 52,41 %
Luká 71,06 %
Lutín 43,38 %
Lužice 57,10 %
Majetín 57,11 %
Medlov 48,81 %
Měrotín 60,09 %
Město Libavá 60,69 %
Mladeč 54,90 %
Mladějovice 47,25 %
Moravský Beroun 37,84 %
Mrsklesy 67,94 %
Mutkov 44,19 %
Náklo 63,24 %
Náměšť na Hané 52,62 %
Norberčany 53,04 %
Nová Hradečná 32,46 %
Olbramice 46,56 %
Olomouc 38,16 %
Paseka 61,15 %
Pňovice 63,49 %
Přáslavice 54,69 %
Příkazy 64,13 %
Řídeč 77,50 %
Samotišky 55,30 %
Senice na Hané 49,90 %
Senička 70,57 %
Skrbeň 54,01 %
Slatinice 61,89 %
Slavětín 78,95 %
Strukov 62,70 %
Střeň 70,04 %
Suchonice 60,69 %
Svésedlice 56,36 %
Štarnov 57,60 %
Štěpánov 49,32 %
Šternberk 36,53 %
Šumvald 53,41 %
Těšetice 54,26 %
Tovéř 60,25 %
Troubelice 58,57 %
Tršice 61,71 %
Újezd 49,53 %
Uničov 38,87 %
Ústín 44,93 %
Velká Bystřice 49,35 %
Velký Týnec 53,63 %
Velký Újezd 51,50 %
Věrovany 53,64 %
Vilémov 67,88 %
Želechovice 62,63 %
Žerotín 55,88 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.