Ve Štětí začne v dubnu velká oprava mostu přes Labe, zcela ho uzavře

  8:03aktualizováno  8:03
Velká rekonstrukce mostu přes řeku Labe ve Štětí na Litoměřicku se po letech čekání přiblížila ke svému začátku. Výrazně se dotkne nejen místních obyvatel, ale všech, kteří se ve Štětí potřebují dostat z jednoho břehu řeky na druhý.

Most ve Štětí čeká nákladná rekonstrukce. | foto: Pavel Křivohlavý, 5plus2.cz

Oprava, která odstartuje 1. dubna a při níž bude most zcela uzavřen pro veškerou dopravu, cyklisty i pěší, by měla trvat 64 týdnů. Město Štětí proto nyní zkoumá, jak se uzavření mostu dotkne místní dopravy.

„Řešíme organizaci dopravy na obou březích Labe. Návaznost autobusových linek, zastávky ve městě a zároveň i návaznost na přívoz přes řeku,“ poznamenal starosta Štětí Tomáš Ryšánek (ČSSD).

Kvůli dopravě se minulý týden sešli zástupci Ústeckého kraje, který most vlastní, a měst, obcí a firem z okolí. Výsledkem setkání je pracovní návrh upravených jízdních řádů. Konečná podoba nových autobusových linek by pak měla být známa 15. března.

„Můžeme slíbit, že okamžitě po schválení nových linek budeme občany Štětí informovat na webových stránkách města, sociálních sítích i prostřednictvím mobilního a městského rozhlasu,“ předeslal starosta Ryšánek.

Fotogalerie

Rekonstrukce téměř 350 metrů dlouhého mostu vyjde na více než 197 milionů korun. Největší část (181 milionů) uvolní Ústecký kraj jako jeho vlastník, město Štětí přispěje devíti miliony a papírenská firma Mondi Štětí přidá 6,5 milionu.

„Bude to největší investice na letošní rok, kterou máme v rozpočtu. Rádi bychom na tuto stavbu získali evropské peníze, ale i pokud se tak nestane, stavět se bude a kraj to přinejhorším zaplatí celé,“ sdělil před časem hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

Po dobu opravy, jež by měla skončit v dubnu 2020, budou muset řidiči Labe přejíždět po mostech v Mělníku či Roudnici nad Labem. Pěší a cyklisté budou mít možnost přepravit se do Štětí díky přívozu v Hněvicích.

Oprava mostu by měla nejen prodloužit jeho životnost, ale také zesílit nosnou konstrukci tak, aby po ní mohla projíždět těžká nákladní doprava společně s vlakovými soupravami na vlečce.

Most přes Labe ve Štětí bude během opravy uzavřen

Most přes Labe ve Štětí bude během opravy uzavřen

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Nákladní vůz slisoval auto pod další náklaďák, osádka zázračně přežila

Kamion sešrotoval malé osobní auto, osádka vozu přežila jako zázrakem.

Děsivě vyhlížející nehoda se stala v pondělí odpoledne na Teplickém Předměstí v Bílině. Nákladní vozidlo tam zezadu...

Čtyři lidé z Ústecka mají vzácný typ salmonelózy, hygienici se bojí epidemie

Ilustrační foto

Vzácnou salmonelou hadar, která se v Česku vyskytuje jen výjimečně, se nakazili už čtyři lidé z Ústecka a hygienici se...

KOMENTÁŘ: Proč fotbalová liga v novém fanoušky neláká

Tvrdé souboje provázely souboj o titul mezi Slavií a Plzní.

Když tenis před téměř padesáti lety na konci vyrovnaného setu zavedl zkrácenou hru zvanou tie-break, aby nedocházelo k...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Další z rubriky

Z opuštěných kanceláří nebude ubytovna ale bytový dům pro mladé rodiny

Roky opuštěná administrativní budova bývalých Pozemních staveb v centru Ústí...

Roky opuštěná administrativní budova bývalých Pozemních staveb v centru Ústí nad Labem, ze které občas odpadávaly...

Kvůli nízké ceně za parcely v Krupce podala opozice trestní oznámení

Policisté vyšetřují prodej pozemků v Krupce. Území známé jako Jabloňový sad o...

Opoziční sdružení Zdravá Krupka podalo trestní oznámení na členy zastupitelstva. Ti nedávno v tajném hlasování...

Fillova síň stále není opravená, galerie Benedikta Rejta podá žalobu

Pamětní síň Emila Filly se nachází v jižním křídle zámku v Peruci, zřízena zde...

Galerie Benedikta Rejta v Lounech, která spadá pod kraj, podá žalobu k soudu kvůli průběhu rekonstrukce zámku v Peruci....

Najdete na iDNES.cz