Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 22. září 2023 Darina

Diskuze

Ukrajinské námořnictvo vstává z popela. Posílí ho korvety a minolovky

I když se vede válka na moři v rámci současného rusko-ukrajinského konfliktu jen omezeně, schopnost Ukrajiny udržet nejen své pobřeží, ale i ovládnout prostor Černého moře umožnila ukončení ruské námořní blokády a podpis tzv. obilné dohody. K jejímu prodloužení by mělo dojít v nejbližších dnech. Jakými typy plavidel disponuje ukrajinská flotila? A má šanci sehrát v současném konfliktu významnější roli?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Teda konzistence přepisů jmen nulová... Jednou Slovjansk, Čerkasy nebo Buča, vzápětí Viacheslav, Zhuk a dokonce Kh-31. Škoda v jinak dobrém článku.

3 0
možnosti

M92i86l25a29n 22N17o26s92e62k

13. 3. 2023 12:19

Díky za článek plný propagandy

2 14
možnosti

Radši se věnuj covidu nebo chemtrails, to ti jde mnohem líp

7 0
možnosti

Eh? Co to?

"Upozornění Litujeme, ale příspěvek, na který chcete reagovat, byl smazán během psaní Vaší reakce. Vaše reakce se proto neuložila. Prosíme napište ji jako nový příspěvek."

0 0
možnosti

Na rozdíl od politických diskutérů oceňuji množství technických informací v článku. Až na jednu drobnost :

Hlídková loď třídy Mark VI

Výtlak: 72 tun

Délka: 25,8 m

Ponor: 20,5 m

Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/ukrajina-namornictvo-kolarik-flotila.A230309_144420_vojenstvi_alv/6#space-a

Ten ponor asi platí jen v případě uskutečnění tzv. "Moskevského taktického manévru". A nebo je chyba v desetinné čárce.

22 0
možnosti

Malá chyba v desetinné čárce. Pořád za jedna mínus. I když asi taky ne, protože udávat ponor na milimetry je nesmyslná přesnost.

0 0
možnosti

Ale to je zase diskusia proruskych onuci. Janukovic nebol prorusky bola to russacka skorumpovana spina,ktora zradila svoj narod, rovnako ako ho zradzaju Raichl,Sevcik a spol. Prevrat je udalost,ktoru robi armada, politicka strana atd.Nie ludia na namesti. A celu dobu islo len oto,ze Janukovic vyhral volby lebo slubil vstup do EU a ze on to s EU i Putinom vyrokuje. Ukrajina mala plne pravo zrusit zmluvu s Russakovom.

60 9
možnosti

Bože;-D

To si jako fakt myslíte, že se sešli lidi na náměstí a řekli si: "Hele, kucí, co kdybychom se zmocnili výkonné i zákonodárné moci? Tamdle Franta dělá u pásu, bude ministrem strojírenství, támdle Voloďa je mužik, ale umí se podepsat, bude ministrem zemědělství...":-) Převrat je každé převzetí moci, k němuž dojde jiným než zákonným způsobem, v daném případě jiným než prostřednictvím voleb.

A pokud je k tomu navíc porušena Ústava, pak to ani jinak nazvat nejde.

(a mimochodem, podepsat tehdejší návrh smlouvy s EU tak, jak ji EU navrhla, to by teprve byla skutečná zrada. Každý o ní mluví, ale skoro nikdo jste ji nečetli... a dneska se kupodivu docela těžko dohledává)

0 23
možnosti

V článku je odpověď na to,co se teď děje na Ukrajině.

Ukrajinská vláda chtěla ukončit spolupráci s Russkem,včetně ukončení pronájmu základen a tohle byl důvod obsazení Krymu,vše jiné byly jen zástupné důvody.

15 50
možnosti
Foto

No, ono se toho Putinovi nelíbilo více, nejen ztráta přímého vlivu. Ukrajina se začala ukazovat jako příliš sebevědomá postsovětská republika, která to vedla demokratickým směrem. Z toho mají Russáci největší obavu, že by si mohli lidé i v jeho zemi uvědomit, že tam, co bydlí teta s babičkou, to vypadá v politice úplně jinak.

43 2
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
30 5
možnosti

Třeba po protiústavním puči chtěli Ukrajině přinést demokracii... jiným to prochází;-D

1 30
možnosti

Kdo vládne Hradu. Co jsou zač lidé kolem prezidenta a o co spolu válčí

Premium Z Hradu se půl roku po inauguraci Petra Pavla stává mocenské sídlo, v němž hlava státu nemá vždy hlavní slovo....

Prapor Azov vrací úder. S Rusy si srovnává účty za jatka v Mariupolu

Premium Za zprávou o osvobození dvou malých vesnic na východě Ukrajiny se skrývá zajímavý příběh. Osudy obránců Mariupolu,...

Agáta a Soukup: Nečekaný zvrat u soudu. Co se stalo při předání dcery Rozárky?

Premium Rozchod slavné herečky Agáty Hanychové (38) a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa (54) má mnohem složitější pozadí, než...