Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Speciální aplikace vám stáhne všechny aktualizace pro vaše Windows

Pro vybranou verzi Windows vám užitečná aplikace obstará všechny dostupné záplaty a vylepšení. Další zajímavý program vám pomůže změnit regiony na filmovém Blu-ray disku.

Windows Updates Downloader 2.40 beta – freeware
Že jste právě nově nainstalovali Windows a potřebujete stáhnout aktualizace a nové verze integrovaných programů pro vaši verzi operačního systému? Pak buď můžete nechat pracovat funkci automatické aktualizace, anebo vyzkoušet tento prográmek.

Windows Updates Downloader totiž slouží ke stažení aktualizací pro vaši konkrétní verzi Windows. Může se hodit v řadě případů. Tak například tehdy, pokud potřebujete na nějaké PC nainstalovat aktualizace, ale ten není připojen k internetu. Připravujete-li si vlastní instalační DVD s Windows a chcete-li, aby v sobě již mělo integrovány všechny do dnešního dne vydané aktualizace, pak je budete potřebovat stáhnout. A jak to uděláte? Tímto programem. Ten vyhledá nejen aktualizace a nové verze integrovaných programů od Microsoftu v systému, ale také stáhne ty pro konkrétní jazykovou verzi (v našem případě českou).

Po instalaci programu si ještě musíte stáhnout tzv. Update List. Ten obsahuje pro konkrétní verzi Windows seznam balíčků ke stažení. Na stránce si tak v roletkovém menu v části language vyberte Czech, určete verzi Windows a vpravo klikněte na odkaz. Dojde ke stažení a integraci listu do samotného programu. V něm se zobrazí nejen dostupné kritické aktualizace, ale v záložkách také aktuální verze dalších integrovaných programů a jejich aktualizací. Jedním tlačítkem si je lze následně stáhnout do PC a použít pro další účely.

 • Stahujte na této adrese (256 KB).

  Windows Updates Downloader

  Blu-ray Region Code Remover 2.5 – freeware
  Koupili jste si film na Blu-ray např. v USA, protože tam je levnější, a nemůžete ho nyní na svém Blu-ray přehrávači či Blu-ray mechanice přehrát? Máme pro vás řešení.

  Velmi (ne)populární regiony na filmových DVD se s příchodem Blu-ray disků objevily i zde. To znamená, že i tato nová generace optických disků je vybavena omezením, kdy je možné zakoupený disk přehrát pouze v přehrávači se stejným typem regionu – pro který je určen. Naštěstí existují programy, které toto „omezení“ odstraňují. Jedním takovým je i Blu-ray Region Code Remover. Vám po jeho instalaci stačí film z Blu-ray nakopírovat na pevný disk počítače, nastavit, kde se složka s daty nachází, zadat požadovaný region (např. vašeho přehrávače či Blu-ray mechaniky v PC) a kliknout na Start. Dojde ke změně regionu a vy si film můžete pustit přímo ve Windows, anebo opět vypálit na Blu-ray médium. Vítaná je jistě i možnost nechat si odstranit varování proti kopírování. Pro svůj chod vyžaduje mít instalované rozhraní .NET Framework 2.0.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (125 KB).
  Blu-ray Region Code Remover


  Acronis True Image Home 2009 – 15denní trial

  Zálohovat data je důležité. Chcete-li předejít riziku ztráty dat, potom byste tuto činnost neměli podceňovat. Nemusíte však zálohovat ručně. I pro tyto účely tu jsou programy, které to udělají za vás.

  Uživatelé Windows mohou snadno ochránit počítač včetně cenných fotografií, hudby, videa a pracovních dokumentů pomocí programu Acronis True Image Home. Ten na podzim poskočil do verze 2009 a nedávno se objevil už i v češtině. Jde o nejnovější verzi softwaru pro zálohování a obnovu souborů a systémových disků (vytváří obrazy jednotek či celých disků) na samostatný externí disk nebo zařízení. V případě selhání počítače můžete snadno a rychle obnovit svá data a během několika minut s nimi opět pracovat. V minulé verzi přibyla funkce Vyzkoušej & Rozhodni, která umožňuje provádět potenciálně nebezpečné operace, jako např. instalaci softwaru nebo otevření přílohy elektronické pošty, aniž byste vystavovali svůj počítač riziku. Dělá to vytvořením dočasného bezpečného pracovního prostoru, který je izolován od zbytku počítače. Vy pak můžete buď schválit změny na svém disku, nebo jednoduše odstranit všechny změny, aniž by byl vůbec dotčen jeho pevný disk. Mezi aktuální novinky patří zabezpečení jedním kliknutím - umožňuje ochránit celý systém jedním tlačítkem; integrace s Google Destop a Windows Desktop Search; šifrování záloh pomocí AES; možnost ručního a plánovaného slučování záloh; funkce Try&Decide nyní umožňuje testovat i aplikace, které vyžadují restart, a nechybí i nový vzhled celé aplikace.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (86,6 MB).
  Acronis True Image Home 2009


  Graffitman 1.2 – freeware

  Máte rádi kreslení sprejem? Líbí se vám graffiti? Že byste si také rádi něco nakreslili, ale nechce se vám utrácet za spreje s barvami? A vyzkoušeli jste již tvořit graffiti virtuálně? Pokud ne, pak pojďte na to.

  Aplikace Graffitman simuluje možnosti stříkání sprejem na plochu. Po stažení ho stačí spustit, nemusí se instalovat. Vyberte si velikost plochy ke stříkání a pomocí myši můžete začít vytvářet své dílo - držením levého tlačítka a tažením myši. Numerickou klávesnicí můžete přepínat mezi jednotlivými barvami. Aplikace po nějaké době vytváří screenshoty ve formátu BMP, takže své dílko pak můžete lehce někomu poslat třeba e-mailem. Musíme varovat, že značně vytěžuje prostředky procesoru (k 95 %).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4 MB).
  Graffitman
  • Nejčtenější

  KVÍZ: Zapomenuté funkce domácí techniky, po kterých se už nikomu nestýská

  13. května 2024

  Byly běžnou součástí životů vás, vašich rodičů nebo prarodičů. Většinu z nich dnes však nikdo...

  Sověti neuměli zkonstruovat těžký tank. Pomohl jim až německý inženýr

  19. května 2024

  Když je řeč o sovětských těžkých tancích, výčet zpravidla začíná pětivěžovým typem T-35. Jenže...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Pět věcí, které byste s Windows měli dělat, ale možná neděláte, a naopak

  15. května 2024

  Možná prakticky ihned po instalaci, při prvním spuštění nového PC nebo později deaktivujete některé...

  Umělá inteligence od OpenAI má nový pohon. A rovnou ho dává zadarmo

  13. května 2024  20:34

  Společnost OpenAI vůbec poprvé pořádala živé představení svých pokroků. Hlavní novinkou se stala...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Panasonic překvapil, jeden opuštěný operační systém nahradily dva nové

  17. května 2024

  Düsseldorf (Od zpravodaje Technet.cz) Když odhlédneme od kvality zobrazovacího panelu a obvodů zpracovávajících obraz, je operační systém...

  Věci, které by ve Windows 11 měli ihned opravit

  v diskusi je 1 příspěvek

  20. května 2024

  Windows 11 z uživatelského pohledu nastavuje zrcadlo budoucnosti. Nacházejí se v něm věci uživateli...

  Beneš se Mussoliniho neštítil. Před 100 lety s ním vyjednal mezistátní smlouvu

  v diskusi je 32 příspěvků

  19. května 2024  10:30

  V polovině května 1924 jednal československý ministr zahraničí Edvard Beneš v Římě s italským...

  Sověti neuměli zkonstruovat těžký tank. Pomohl jim až německý inženýr

  v diskusi je 44 příspěvků

  19. května 2024

  Když je řeč o sovětských těžkých tancích, výčet zpravidla začíná pětivěžovým typem T-35. Jenže...

  Jak Muskova firma vyřešila problém prvního čipu v mozku člověka

  v diskusi je 5 příspěvků

  18. května 2024

  Neuralink je jedna z firem Elona Muska, o které se mnoho mluví. V lednu totiž zavedli její...

  Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky
  Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky

  Zrychlete vaření s kořenícími pastami Podravka Natur. Usnadní a zjednoduší přípravu pokrmů, protože zeleninu nemusíte čistit ani krájet, ale...

  Bohužel nám to nevyšlo, oznámili manželé Pagáčovi rozchod po šesti letech

  Herečka Patricie Pagáčová (35) a dramaturg Tibor Pagáč (32) se rozešli po pěti letech manželství. Žádost o rozvod zatím...

  Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

  Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

  Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

  Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

  Svěrák se na mě nedíval jen jako na hezkou buchtu, říká Radka Pavlovčinová

  Jan Svěrák ji vidí jako robotku. Radka Pavlovčinová v nové hře filmového a teď už i divadelního režiséra hraje umělou...

  Plné divadlo i bazilika. Nad rakví Postlerové mluvila dcera, Töpfer i Šťastný

  S herečkou Simonou Postlerovou se v prostorách Divadla na Vinohradech rozloučili kolegové i veřejnost. Nad rakví...