Skladatelem snadno a rychle

aktualizováno 
V dalším letním vydání seriálu o programech na práci s hudbou se nám sešlo hned několik zajímavých multimediálních přehrávačů ale také programů, se kterými je možné vytvářet vlastní originální nahrávky.

Multimediální přehrávače

A2 Media Player Pro 2.51

trialware; homepage; download; 7,8 MB

A2 Media Player Pro je šikovný přehrávač hudby a videa, který si poradí se všemi běžnými typy multimediálních souborů. Pro práci se zvukem je zajímavý 32pásmový ekvalizér, DSP efekty, mixování zvuku a funkce karaoke. A2 Media Player Pro umí editovat ID3 tagy, vytvářet playlisty a spolupracovat s internetovou databází FreeDB. Vzhled přehrávače si můžete upravit pomocí skinů. Po vypršení zkušební doby přestane fungovat funkce karaoke, přehrávač však můžete dále používat.

DaJukebox 2005.5

freeware; homepage; download; 5,8 MB  

DaJukebox je přehrávač a správce hudebních souborů. Z řady zajímavých funkcí jmenujme například grabování a vypalování hudebních CD, konverzi různých hudebních formátů, spolupráci s databází CDDB, vytváření playlistů, editaci ID3 tagů a zejména vytváření databáze vašich hudebních souborů, v které je možné uchovávat řadu informací o každém albu. Přehrávač obsahuje ekvalizér a DSP efekty.

SilentNight MP3 - CD Player 1.0

freeware; homepage; download; 6,7 MB  

SilentNight MP3 - CD Player je hudební přehrávač s podporou mnoha více či méně používaných hudebních formátů. Poradí si například s formáty MP3, WAV, OGG, WMA, MO3, XM, MOD, MP2, MP1 a dalšími. Samozřejmě zvládne také přehrát hudební CD a ukládat jejich obsah na pevný disk. SilentNight MP3 - CD Player rovněž přehrává a nahrává vysílání internetových rádií, edituje ID3 tagy a nahrává zvuk z mikrofonu a externího vstupu.

Domino Player 1.0

freeware; homepage; download; 1,57 MB

Domino Player je vcelku vydařený přehrávač hudebních CD a souborů v MP3, OGG a WAV. Mezi jeho funkce patří například grafický ekvalizér, podpora playlistů a skinů a mixování přehrávaných skladeb.

Thinking Music

freeware; homepage; download; 0,2 MB  

Thinking Music je jednoduchý prográmek na přehrávání zvuku ve formátu MIDI. Utilita je určena zejména pro pomalé počítače, na kterých si nárokuje jen minimum systémových prostředků.

Grabování, konverze, vypalování

CD MP3 Terminator 2.0

shareware; homepage; download; 4,5 MB

CD MP3 Terminator je nástroj na grabování hudebních stop z Audio CD a jejich přímý převod do komprimovaných formátů MP3, WMA, OGG, APE, VQF a nekomprimovaných WAV. Zpětně lze zkonvertovat jen MP3 na WAV. CD MP3 Terminator podporuje ID3 tagy a spolupracuje s internetovou databází skladeb. S programem CD MP3 Terminator zvládne vytváření MP3 z hudebních CD i naprostý začátečník, není třeba nic složitě nastavovat.

Cucusoft All Audio/Video to MP3 Converter 2.31

trialware; homepage; download; 2,6 MB 

Po přečtení názvu programu jistě není těžké odhadnout, že Cucusoft All Audio/Video to MP3 Converter slouží k ukládání zvuku z videa v různých formátech (DVD, AVI, MPEG, VCD, RM, ASF …) do souborů MP3 a WAV. Aplikace podporuje dávkovou konverzi a umí rozdělit zvuk získaný z dlouhých videosouborů na více kratších hudebních souborů.

Sound Grinder 2.2.1

shareware; homepage; download; 3,1 MB  

Sound Grinder je užitečný konvertor hudebních souborů, který kromě běžných MP3, WAV a OGG zkonvertuje také soubory méně používaných typů jako AIFF, AMR, AU a další. Přímo během konverze je možné do hudebních souborů přidávat různé efekty a upravovat kvalitu nahrávky.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

Music Express 4.15

shareware; homepage; download; 1,8 MB  

Music Express vám pomůže uspořádat CD s hudbou v různých formátech. Umí přečíst kompletní obsah CD s MP3, WMA, OGG, APE a dalšími typy hudebních souborů, zanést jej do databáze a uchovat individuální nastavení pro různé disky. Ve vytvořeném seznamu hudebních souborů pak můžete snadno vyhledávat konkrétní skladby i duplicity. Výhodou programu je jeho lokalizace do českého jazyka.

Collectorz.com Music Collector 6.8.1

shareware; homepage; download; 4,4 MB  

Collectorz.com Music Collector je program sloužící k uspořádání sbírky hudebních nosičů. V programu si vytvoříte seznam alb, ve kterém je možné vyhledávat, třídit média a vytvářet výstupy v HTML nebo CSV souborech. Collectorz.com Music Collector získává informace o skladbách v internetové databázi, do zkušební verze je však možné vložit jen 100 položek.

Audio editory, efekty a další utility

Kiss Wave Editor 6.1

freeware; homepage; download; 9,3 MB  

Užitečný editor WAV souborů Kiss Wave Editor umí například stříhat části hudebních souborů, měnit a normalizovat úroveň hlasitosti a používat různé efekty. V nabídce je například echo, zesílení, ticho, stretch, vibrato atd.

MAGIX music maker 10 deLuxe

demo; homepage; download; 21 MB  

MAGIX music maker je nahrávací a mixovací software s bohatou nabídkou funkcí na úpravy zvuku. Pro vaši potřebu je připraveno množství různých zvuků, efektů a vzorků hudebních nástrojů, navíc můžete nahrávat z libovolného zdroje připojeného k počítači. Majitele mobilů s polyfonním vyzváněním jistě potěší funkce pro vytváření vlastních vyzváněcích tónů.

Mixcraft 2.0

shareware; homepage; download; 4,6 MB  

Mixcraft je program, který umí zaznamenávat a mixovat zvuky a vyprodukovat tak nahrávku přesně podle vašeho přání. Díky velmi snadnému ovládání se s programem rychle naučíte editovat zvukové stopy, používat efekty a namixovat si vlastní skladby. Mixcraft spolupracuje s běžnými hudebními formáty, hotovou nahrávku umí vypálit jako hudební CD.

MadTracker 2.5.0

shareware; homepage; download; 13,4 MB  

MadTracker je kvalitní nástroj na skládání hudby na vašem PC. Jistě se snadno zorientujete v přehledném prostředí programu a s pomocí připravených efektů a nasamplovaných nástrojů vytvoříte originální hudební skladby.

Autor:
  • Nejčtenější

Poslední přistání chtěli utajit. Přístroje se tak třásly, že nešly odečíst

Do přistání zbývá 20 sekund a i teď přijde celá akce kapitánovi Kallbachovi jako šílený nápad. Krátká a ještě ke všemu...

Příprava na šílené přistání. IL-62 bude doslova lízat vrcholky stromů

Osmdesátitunový Iljušin IL-62 přistál na hrbolaté travnaté louce na kopci za lesem. To není začátek nepovedeného vtipu,...

Nejlepší zkratka, kterou neznáte. Snímek obrazovky oříznete za sekundu

Jak nejrychleji udělat screenshot? Na vytvoření snímku obrazovky existuje řada specializovaných programů. Pokud ale...

Model dronu Airbusu ukazuje technologie budoucí evropské stíhačky

Společnost Airbus v jihoněmeckém Manchingu odtajnila program bezosádkového stealth letadla LOUT (Low Observable UAV...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Fatální omyl. Jak Američané napadli Rusy a zabili generála Kotova

Mezi nepříjemné válečné omyly patří střelba do vlastních řad, případně po spojencích. Jedna taková událost se stala i...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

  • Další z rubriky

Microsoft asi chystá nové logo prohlížeče Edge, který má jádro od Googlu

Microsoft již nějakou dobu testuje novou verzi svého prohlížeče Edge, který má běžet na jádře systému Chromium. Tedy na...

Aplikace pro nadšence: souborový správce či test počítače

V minulém týdnu jsme od vývojáře SoftwareOK přinesli první várku, ve druhé nyní nabízíme mimo jiné souborového správce,...

Jak si na libovolném tabletu udělat noc. Aplikace pro každý den

V dnešním přehledu nových aplikací pro tablety najdete například jeden zajímavý nástroj na sledování sportovních...

Aplikace vám spočítá kalorie, jiná ochrání soukromí na internetu

Vyzkoušejte nástroj na řízení firemních financí, VPN aplikaci na zabezpečení připojení k internetu nebo pomůcku ke...

Najdete na iDNES.cz