Zahrajte si doma na bicí nebo na varhany. Sousedi to ocení

aktualizováno 
V dnešním vydání novinek z oblasti softwaru pro práci s hudbou zabrousíme také trochu mezi polo- až profesionální programy. Velice zajímavý je ovšem třeba také program Intelliscore Polyphonic Edition, který umí vytvářet hudební soubory pro karaoke a vyzvánění pro mobilní telefony.

Multimediální přehrávače

MusicMatch Jukebox 10.00.4015A

freeware; download; homepage; 26,1 MB  

MusicMatch Jukebox je poměrně známý víceúčelový program, který vám zdarma pomůže s nahráváním, přehráváním, konverzí a uspořádáním hudebních souborů. Ve spolupráci s internetovou databází edituje MusicMatch Jukebox ID3 tagy, přehrává rovněž internetová rádia a vyhledává skladby na internetu. Základní verze programu MusicMatch Jukebox je zdarma, za vylepšenou verzi plus se již platí.

Quintessential Player 4.51 #103

freeware; download; homepage; 2,4 MB  

Quintessential Player je zajímavý audiopřehrávač, který si poradí se všemi běžně používanými hudebními formáty a samozřejmě také hudebními CD. Data o přehrávaných skladbách získává z internetové databáze, umí editovat tagy a vytvářet playlisty. Quintessential Player obsahuje rovněž různé efekty a grafický ekvalizér.

Grabování, konverze, vypalování

3D MP3 Sound Recorder 3.8.7

shareware; download; homepage; 1,1 MB  

3D MP3 Sound Recorder je univerzální nahrávací aplikace, která zaznamená zvuk z jakéhokoliv zařízení připojeného ke zvukové kartě počítače. Mimo to je možné nahrávat zvuk z internetových rádií, počítačových her a dalších aplikací. Program ukládá zvuk do souborů WAV nebo MP3, při nahrávání dokáže také oddělovat jednotlivé skladby. Zkušební verze nahraje jen 60 sekund záznamu.

MacroRecorder 2.0

shareware; download; homepage; 1,4 MB  

Další nahrávací aplikace nese název MacroRecorder. Program nahrává zvuky z různých zdrojů a ukládá je do formátů MP3 a WAV. MacroRecorder umožňuje také vzájemnou konverzi těchto formátů. Jednoduché ovládání zvládne i úplný začátečník.

Super Mp3 Recorder 3.0

shareware; download; homepage; 0,9 MB  

Super Mp3 Recorder je další z programů, které umí nahrávat ze všech možných zdrojů zvuku. Kromě přehrávacích zařízení, připojených k počítači, umí Super Mp3 Recorder nahrávat zvuk z her, softwarových přehrávačů hudby a videa, internetových rádií a televizí atd. Zvuk ukládá Super Mp3 Recorder do formátu MP3 a WAV. Program podporuje skiny a lze jej také pořídit v lépe vybavené verzi Pro. Zkušební verze nahraje jen 40 s záznamu.

River Past Audio Converter 6.2.1

shareware; download; homepage; 5,8 MB  

River Past Audio Converter je jednoduchý konvertor hudebních souborů ve formátu MP3, WAV, WMA, OGG, AIFF a dalších. Druhou zajímavou funkcí programu je extrakce zvukových stop z různých typů videosouborů (AVI, MPEG, ASF, VOB a další). River Past Audio Converter obsahuje všechna důležitá nastavení a snadno se ovládá.

AudioCommander 3.0

shareware; download; homepage; 3,7 MB  

AudioCommander zvládne převádět mezi sebou slušnou řádku různých hudebních a videoformátů. Konverze probíhá dávkově, samozřejmě je možné nastavit kvalitu výstupních souborů. Výstupy z aplikace jsou kvalitní a ovládání aplikace je jednoduché.

Intelliscore Polyphonic Edition 6.3

trialware; download; homepage; 3,4 MB  

Intelliscore Polyphonic Edition umí konvertovat hudbu v MP3, WAV a na hudebním CD do formátu MIDI. Z MIDI následně odstraní vokály a vytvoří tak hudební soubor vhodný na karaoke. Intelliscore Polyphonic Edition umí také převádět hudební soubory na formát použitelný jako polyfonní vyzvánění pro mobilní telefony. Zkušební verze vám však bohužel příliš prostoru k experimentům nedává.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

Tag&Rename 3.1.7

shareware; download; homepage; 2,5 MB  

Tag&Rename je program, který vám pomůže setřídit, popsat a přejmenovat hudební soubory ve formátech MP3 a VQF. Aplikace podporuje ID3 tagy, popisy skladeb získává z internetové databáze. Tagy ve starším formátu v1.1 umí program převádět do novějšího ID v2. Bez zaplacení funguje program 30 dní.

Audio editory, efekty a další utility

Acid Pro 5.0b

trialware; download; homepage; 89 MB  

Acid Pro je velmi kvalitní, ovšem také velmi drahý program pro skládání a mixování hudby. Umí pracovat s teoreticky neomezeným počtem zvukových smyček a podporuje všechny důležité hudební formáty. Acid Pro má nepřeberné množství funkcí a efektů, knihovnu hudebních smyček a podporuje také tvorbu prostorového zvuku.

Reason 3.0.3

demoverze; download; homepage; 63,5 MB  

Reason je softwarový emulátor různých hudebních nástrojů, které je možné různě upravovat a mixovat. Zvuk nástrojů obsažených v Reasonu je přitom velmi věrný. Aplikace nabízí celou řadu dalších funkcí pro práci se zvukem a komponování hudby. Stejně jako předcházející aplikace, patří i Reason ke značně nákladným programům. Za vyzkoušení ale jistě stojí, kromě verze pro Windows je k dispozici i verze pro operační systém MacOS X.

BPM Studio Pro 4.8

trialware; download; homepage; 7,9 MB  

Posledním velmi robustním, ovšem zároveň také dosti drahým programem v dnešním přehledu je BPM Studio Pro. Program slouží jako poloprofesionální mixážní zařízení pro diskotéky, bary, restaurace nebo menší rádia. Nechybí v něm snad žádná důležitá funkce, program obsahuje mimo jiné samozřejmě ekvalizér, nástroj na změnu rytmu, smyčky a cross fader a další.

Alion 1.0

shareware; download; homepage; 0,5 MB  

Alion zprůhlední populární přehrávač Winamp, i když používáte libovolný skin. Nevýhodou programu je jeho cena, existují totiž i freeware alternativy se stejnou funkcí.

Autor:

Přechod na DVB-T2

Od 27. 11. bude zahájen postupný přechod na vysílací standard DVB-T2. Proces by měl být dokončen do poloviny roku 2020. Diváci si tak musí pořídit televizi s podporou kódování H.265 (HEVC) nebo starší televizi doplnit vhodným set-top boxem.

  • Nejčtenější

Poslední přistání chtěli utajit. Přístroje se tak třásly, že nešly odečíst

Do přistání zbývá 20 sekund a i teď přijde celá akce kapitánovi Kallbachovi jako šílený nápad. Krátká a ještě ke všemu...

Nejlepší zkratka, kterou neznáte. Snímek obrazovky oříznete za sekundu

Jak nejrychleji udělat screenshot? Na vytvoření snímku obrazovky existuje řada specializovaných programů. Pokud ale...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Příjemné roky u pumpy? Na trh vstupuje ropa z nových nalezišť

Těžaře ropy zřejmě čekají poměrně těžké roky, spotřebitele naopak příjemnější. Suroviny na trhu v příštích letech...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Fatální omyl. Jak Američané napadli Rusy a zabili generála Kotova

Mezi nepříjemné válečné omyly patří střelba do vlastních řad, případně po spojencích. Jedna taková událost se stala i...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

  • Další z rubriky

Software zdarma: dolování textů z obrázku i při screenshotování

Převést text z obrázku, i když pořizujete snímek obrazovky, pomůže specialista ShareX. Nastavit jedním klikem citlivost...

Nejlepší zkratka, kterou neznáte. Snímek obrazovky oříznete za sekundu

Jak nejrychleji udělat screenshot? Na vytvoření snímku obrazovky existuje řada specializovaných programů. Pokud ale...

Tipy a triky pro Windows 10: Jak poznat, zda někdo neposlouchá

Nejnovější verze Windows v případě využití mikrofonu automaticky zobrazuje jeho ikonu vedle hodin, a tak dává na...

Prohlížeč Chrome chce poznat a označit pomalé webové stránky

Stránky, které se načítají pomalu, dostanou v prohlížeči Google Chrome v budoucnu nálepku. Může to být kvůli horší...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz