Všeuměl od Applu a další nástroje

aktualizováno 
Dnešní přehled programů pro práci s hudbou začneme aplikací iTunes od Applu. Ačkoli se jedná o freeware aplikaci, je neobyčejně propracovaná a nabitá funkcemi. Věnovat se budeme také obsáhlému balíku aplikací AVS Audio Tools a dalším utilitám pro nahrávání či konverzi hudby.

Multimediální přehrávače

iTunes for Windows 4.8

freeware; download; 21,3 MB 

iTunes je kvalitní víceúčelová multimediální aplikace, která kromě přehrávání a konverze řady hudebních formátů, umí například i vypalovat CD či DVD, vytvářet katalogy hudebních souborů nebo tisknout obaly na hudební disky. To, čím se iTunes liší od ostatních podobných aplikací je možnost legálního stahování hudebních souborů z iTunes Music Store. Možná vám přijde vhod i možnost poslechu internetových rádií. Na uvedené adrese je třeba jen vyplnit e-mailovou adresu a můžete začít stahovat.

Winamp 5.09

freeware; download; 4,6 MB 

Snad nejpopulárnější (nejen) hudební přehrávač Winamp vyšel v nové verzi. Tak známý program jako je Winamp jistě není třeba nějak představovat, tak jen uveďme že aktuální verze přináší několik drobných oprav a pár nových, nijak zásadních, vlastností softwaru.

Grabování, konverze, vypalování

AVS Audio Tools 3.1.1.1

shareware; download; 20,2 MB 

Hledáte-li balík programů pro všestrannou práci s hudbou, vyzkoušejte AVS Audio Tools. Sada nástrojů obsahuje aplikace: Audio Converter, určený pro konverzi různých hudebních formátů, Audio Recorder, který zaznamená zvuky ze zařízení připojených ke zvukové kartě, Audio CD Grabber sloužící k ukládání stop z hudebních CD, Audio CD Writer a Audio MP3 Writer, obě určené k vypalování CD s hudbou, a konečně i Music Mix, tedy vícestopý mixážní nástroj. AVS Audio Tools spolupracuje prakticky se všemi možnými i nemožnými hudebními formáty.

AVOne - All to MP3/WAV Converter 2.50

trialware; download; 2,8 MB 

All to MP3/WAV Converter je aplikace určené ke konverzi různých hudebních formátů (RM, RAM, WMA, WAV a další) do formátu MP3. Užitečnou funkcí je i ukládání zvukové stopy z videosouborů (AVI, MPEG, ASF) do MP3 či WAV. Program se snadno ovládá, pro pohodlnější práci umožňuje dávkovou konverzi souborů. Bitrate a vzorkovací frekvence výsledného souboru je možné nastavit v širokém rozsahu.

AudioConverter Studio 4.1

shareware; download; 2,3 MB 

AudioConverter Studio obsahuje dvě výkonné aplikace pro práci s hudbou – Audio Converter a Audio CD Ripper. Je nasnadě, odhadnout která aplikace slouží jakému účelu. Program podporuje zejména tři, v současné době asi nejrozšířenější, komprimované hudební formáty – MP3, WMA a OGG, včetně jejich tagů, pro práci s hudebními CD pak nemůže chybět podpora formátu WAV. Práce s oběma aplikacemi je velmi snadná, podporována je samozřejmě i dávková konverze či napojení na internetové databáze hudebních alb kvůli popiskům.

MP3 CD Converter 4.21

trialware; download; 0,8 MB 

S programem MP3 CD Converter vytvoříte z vašich skladeb ve formátu MP3 hudební CD, které si budete moci přehrávat v jakémkoliv CD přehrávači. Aplikace má vestavěný přehrávač a lokální vyhledávač skladeb, podporovány jsou rovněž ID3 tagy. Zpětným převodem MP3 na hudební CD sice pochopitelně nezískáte původní CD kvalitu, ovšem na přehrávání v autorádiích či discmanech bez podpory MP3 takové CD jistě postačí.

Audio Conversion Wizard 1.8

shareware; download; 6,3 MB 

Audio Conversion Wizard je program určený pro vzájemnou konverzi souborů MP3, WMA, WAV a OGG, který vyniká zejména jednoduchým a pohodlným ovládáním. Méně zkušení uživatele asi ocení průvodce konverzí, ve kterém krok za krokem nadefinují své požadavky na kvalitu a formát výsledného souboru. Program samozřejmě umožňuje také dávkové zpracování více souborů a vytváření ID3 tagů a playlistů.

All Video Sound Extractor 1.4.1

shareware; download; 1,9 MB 

Uložit zvukovou stopu z videosouborů do hudebních souborů MP3, WAV a WMA umí All Video Sound Extractor. Program umí uložit například přesně časově zadaný úsek filmu, ukládat do maximální zvolené velikosti souboru, opakovaně nahrávat zvuk ve zvoleném intervalu atd. Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní si s All Video Sound Extractorem poradí i úplní začátečníci.

Audio editory, efekty a další utility

AudioLabel 3.0

trialware; download; 3,9 MB 

Program AudioLabel, již podle svého názvu, slouží k pohodlné tvorbě obalů na hudební CD. Aplikace spolupracuje s internetovou hudební databází Freedb, není tedy třeba vyplňovat názvy alb a jednotlivých skladeb. Případně je možné potřebná data načíst z CD-Textu. Kreativní stránka obalu je plně ve vašich rukách, můžete do něj vkládat obrázky, texty atd.

Anvil Studio 2005.03.09

freeware; download; 3,4 MB 

Anvil Studio je vícestopé nahrávací studio, které umí na hudbu aplikovat i různé efekty a filtry. S Anvil Studiem je možné hudbu nejen nahrávat ale také komponovat a přehrávat. Aplikace pracuje s hudbou ve standardních formátech WAV a MIDI. Freeware verze vám umožní práci pouze s jednou zvukovou stopou, placená pak s osmi stopami.

Easy Hi-Q Recorder 2.0

shareware; download; 6,6 MB

Easy Hi-Q Recorder je další z programů, které umí nahrávat z různých zdrojů signálu připojených ke zvukové kartě vašeho počítače. Mimo to je možné nahrávat třeba i z internetových rádií. Pro výsledné soubory máte na výběr z řady formátů (MP3, WAV, OGG, WMA), samozřejmě včetně nastavení jejich kvality. Shareware verze je plně funkční, umožní vám však nahrát pouhé tři minuty záznamu.

Fun SoundPlayer Maker 1.1

shareware; download; 1,7 MB

Připadají vám vaše webové stránky nudné a málo interaktivní? Vyzkoušejte tedy program Fun SoundPlayer Maker, který vaše stránky oživí přehráváním vybrané hudby. Aplikace přidá do zdrojového kódu stránek jednoduchý přehrávač, který mohou návštěvníci ovládat pomocí tlačítek na stránkách. K přehrávání je samozřejmě nezbytné nahrát hudební soubory (ve formátu MP3) na web server.

Autor:
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Další z rubriky

Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

Tipy pro Windows 10: akční videa z fotografií a třeba i s 3D efekty

Tipy a triky pro Windows 10

Ve Windows 10 integrovaný dlaždicový program zvládne produkovat působivá videa třeba i z fotografií. Podíváme se také...

Stáhněte si zdarma: rychlé zakódování souborů či generátor fraktálů

Fractal Zoomer

Působivé barevné geometrické útvary vytvoří generátor Fractal Zoomer. Možnost zašifrovat data do samorozbalovacího...

Najdete na iDNES.cz