Opravte si poškozené MP3

aktualizováno 
Pokud bychom měli vybrat jedinou aplikaci, z dnešního přehledu softwarových nástrojů pro práci s hudbou, pak by to jistě byl program MP3 Repair Tool. Tato freeware aplikace umí opravit poškozené hlavičky MP3 souborů a další drobné chyby, které brání ve správném přehrání skladby.

Grabování, konverze, vypalování

Audio Converter / Audio Grabber 4.3

shareware; download; 8,2 MB 

Funkce programu Audio Converter / Audio Grabber jsou jasné již z jeho názvu. Aplikace ukládá hudební stopy z audio CD a konvertuje mezi sebou 16 různých hudebních formátů. Mimo to je možné hromadně plnit ID3 tagy nebo grabovat hudbu z videosouborů (AVI). Ovládání programu je velmi snadné, k dispozici jsou i průvodci pro rychlé zvládnutí některých funkcí.

Media Audio Capture 2.8

shareware; download; 3,6 MB 

Media Audio Capture uloží zvuk z libovolného multimediálního souboru, který je možné přehrát ve Windows Media Playeru 7. Můžete tak grabovat zvuk z filmů nebo z internetových rádií. Podporovány jsou formáty MP3 a WAV, včetně normalizace hlasitosti a vystřižení tichých míst. Se snadným ovládáním programu si poradí i začátečníci.

Audio Editor / Recorder / Midi to WAV 3.6

shareware; download; 3.1 MB 

Složitý název programu Audio Editor / Recorder / Midi to WAV v podstatě vyjmenovává všechny funkce programu. Zajímavá je zejména možnost nahrávání z různých zdrojů připojených k zvukové kartě a následná editace nahrávek. Mimoto umí aplikace dekódovat MP3 a Midi soubory do formátu WAV.

Audio CD Creator 3.1

shareware; download; 3,9 MB 

Audio CD Creator umí vytvořit hudební CD ze souborů MP3, WMA, OGG, MPC, MP2 a samozřejmě i WAV. Převod je velmi rychlý, program spolupracuje se všemi standardními typy vypalovaček.

Audacity 1.2.3

GPL; download; 2,3 MB 

Audacity je velmi šikovná aplikace, kterou navíc díky GPL licenci můžete využívat zcela zdarma. Audacity umí nahrávat, konvertovat a editovat soubory ve formátech OGG, AIFF, MP3 a WAV. V programu jsou připraveny nástroje pro korekci výšek a basů, mixování, stříhání a aplikaci efektů a filtrů.

3D MP3 Sound Recorder 3.8.6

shareware; download; 1,1 MB 

Záznam zvuku z jakéhokoliv zdroje připojeného k počítači zvládne program 3D MP3 Sound Recorder. Přímo v počítači je také možné nahrávat z internetového rádia, filmů a her. Program rozpozná jednotlivé skladby a uloží je do samostatných MP3 nebo WAV souborů. Ve zkušební verzi můžete ovšem nahrát jen minutu záznamu.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

MP3 Workstation 6.8

shareware; download; 7.1 MB 

Pořádek ve vašich MP3 souborech vám pomůže udržet program MP3 Workstation. Aplikace automaticky vyhledá hudební soubory ve vašem počítači, které pojmenuje a vytvoří k nim ID3 tagy podle informací získaných z internetové databáze. Ve vytvořené databázi skladeb je možné vyhledávat, filtrovat výpisy souborů a vytvářet playlisty. Vzhled programu lze změnit pomocí skinů.

CDTéka + CDPlayer 1.4

shareware; download; 0,9 MB 

Máte-li velké množství hudebních CD, pomůže vám s jejich organizací program od českého autora, nazvaný CDTéka. K přehrávání disků z vaší sbírky pak slouží druhá část aplikace, nazvaná CDPlayer. S CDTékou můžete nejen evidovat svoje CD, včetně podrobných popisků, ale například si i vést agendu o jejich půjčování nebo vyhledávat v databázi podle různých kritérií. Hlavním předností jednoduchého přehrávače CDPlayer je ovládání pomocí klávesových zkratek.

CATraxx 6.22

shareware; download; 7,4 MB 

Dalším nástroj, umožňující katalogizaci hudebních nosičů je CATraxx. Kromě CD a jednotlivých MP3 souborů si poradí i s LP, kazetami, minidisky atd. CATraxx umí generovat různé přehledy a statistiky a ohlídá vám také média, která jste půjčili přátelům.

MP3 Repair Tool 1.5

freeware; download; 0,8 MB 

Nejdou vám z nějakého důvodu přehrát některé MP3 soubory? Zkuste je opravit pomocí nástroje MP3 Repair Tool. Program poškozené hudební soubory podrobně prověří a pokusí se je opravit tak, aby šly opět přehrát. Velmi často bývá poškozena pouze hlavička souboru a nikoliv samotný hudební obsah. Možnost opravy takovýchto souborů, bez slyšitelného zásahu do samotné skladby, je tedy s MP3 Repair Tool velmi pravděpodobná.

MP3 Workshop 1.98

trialware; download; 2,5 MB 

MP3 Workshop umí grabovat stopy z hudebních CD, vzájemně konvertovat formáty MP3 a WAV, editovat ID3 tagy a vytvářet playlisty. Zajímavou funkcí je sloučení více MP3 nebo WAV souborů do jediného.

Dr.Tag 3.0.1

trialware; download; 4,4 MB 

Dr.Tag je pokročilý organizér hudebních souborů a editor jejich tagů. Poradí si se soubory ve formátech MP3, OGG a WMA. Dr.Tag vyhledá všechny hudební soubory na pevných discích, popíše je, vytvoří a naplní jejich tagy a zařadí do katalogu. V současné verzi však ještě bohužel není implementována podpora internetové FreeDB databáze. Se snadnějším tříděním souborů vám pomůže i vestavěný přehrávač. Pro ostatní běžně používané přehrávače pak můžete ze svých skladeb vytvářet playlisty. Na domovských stránkách programu je k dispozici i funkčně bohatší verze Dr.Tag Plus!.

Audio editory, efekty a další utility

DJ Studio Pro 2.6

shareware; download; 10,8 MB 

DJ Studio Pro je mixážní software pro plynulé přehrávání MP3 souborů. Přehrávanou hudbu můžete vylepšit některým z celé řady efektů nebo nastavením ekvalizéru. Kromě mixování zvládne DJ Studio Pro ještě také grabování hudebních CD, konverzi hudby do MP3 a hromadnou editaci ID3 tagů.

Audio Identifier 0.7 Beta 2

freeware; download; 1,2 MB 

Audio Identifier slouží k výpisu informací o hudebních souborech celé řady různých formátů (MP3, MPC, WAV VQF, OGG, WMA, AAC, SPX, APE, WV, FLAC, TTA, OFR, AC3 a DTS). Dozvíte se například, jaký kodek byl použitý při komprimaci a jeho nastavení, bitrate atd. Získané informace je možné exportovat do HTML reportů.

Autor:
  • Nejčtenější

Poslední přistání chtěli utajit. Přístroje se tak třásly, že nešly odečíst

Do přistání zbývá 20 sekund a i teď přijde celá akce kapitánovi Kallbachovi jako šílený nápad. Krátká a ještě ke všemu...

Obyčejná babička? Přisluhovačka StB měla v kuchyni kameru ke šmírování

Technický bod 110 – Kamila III. Tak označili technici Státní bezpečnosti kuchyň paní Hamplové, kam umístili kameru....

Příprava na šílené přistání. IL-62 bude doslova lízat vrcholky stromů

Osmdesátitunový Iljušin IL-62 přistál na hrbolaté travnaté louce na kopci za lesem. To není začátek nepovedeného vtipu,...

Nejlepší zkratka, kterou neznáte. Snímek obrazovky oříznete za sekundu

Jak nejrychleji udělat screenshot? Na vytvoření snímku obrazovky existuje řada specializovaných programů. Pokud ale...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Model dronu Airbusu ukazuje technologie budoucí evropské stíhačky

Společnost Airbus v jihoněmeckém Manchingu odtajnila program bezosádkového stealth letadla LOUT (Low Observable UAV...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

  • Další z rubriky

Software zdarma: dolování textů z obrázku i při screenshotování

Převést text z obrázku, i když pořizujete snímek obrazovky, pomůže specialista ShareX. Nastavit jedním klikem citlivost...

Nejlepší zkratka, kterou neznáte. Snímek obrazovky oříznete za sekundu

Jak nejrychleji udělat screenshot? Na vytvoření snímku obrazovky existuje řada specializovaných programů. Pokud ale...

Software zdarma: nahrajte, co jste v PC dělali, nebo otestujte disk

Program FlashBack Express umí nahrávat dění na počítači a převést ho na video. Spojovat víc různých videosouborů do...

Jak si na libovolném tabletu udělat noc. Aplikace pro každý den

V dnešním přehledu nových aplikací pro tablety najdete například jeden zajímavý nástroj na sledování sportovních...

OVĚŘENO: Jak zatočit jednou provždy s chřipkou?
OVĚŘENO: Jak zatočit jednou provždy s chřipkou?

Nachlazení a chřipka mají podobné příznaky, ale jejich léčba se liší. Jak zvládnout rýmu a chřipku u dětí?

Najdete na iDNES.cz