Neumíte otevřít nějaký soubor? Zkuste program z naší nabídky

aktualizováno 
Jistě jste se již někdy dostali do situace, kdy vám někdo poslal nějaký soubor, který váš počítač nedokázal otevřít - protože s ním neuměl pracovat. Proto vám dnes vám přinášíme několik aplikací, jež slouží jako prohlížeče několika multimediálních souborů, jako PDF, SXW, XML, XLS, DOC, PPT nekompletních videí a ještě více.

I přesto že je formát PDF v současné době již velmi rozšířen ještě stále se může najít mnoho uživatelů, kteří si ho nemohou prohlédnout. I přesto, aniž by museli kupovat nástroj na jeho perfektní vytváření, mohou si ho bezplatně prohlížet. Pro tento účel totiž existují tzv. PDF prohlížeče. Jde o šikovné nástroje, které vám obsah souboru zobrazí, raz dva. Mnoho lidí však potřebuje vidět i obsah XLS či PPT souboru. Protože jde o formát používaných v kancelářském balíku Microsoft Office, mohou ho vytvářet a otevírat pouze uživatelé, kteří ho vlastní. Naštěstí Microsoft vyšel uživatelům vstříc a i pro ně připravil prohlížeče.

I majitelé kancelářských balíku Openoofice.org musí řešit, jak předat textový dokument, těm kteří tento produkt nemají v PC. I pro ně však existuje prohlížeč. Perličkou je i možnost využít software pro prohlížení nekompletně stažených video souborů. Pokud vám v článku bude nějaký důležitý prohlížeč multimediálních souborů chybět, určitě se o něj podělte v diskusi pod článkem.

Foxit PDF Reader 1.3 beta – freeware
Potřebujete-li prohlížet dokumenty ve formátu PDF a nejste-li spokojeni s aplikací Adobe Reader, můžete zkusit alternativu s označením Foxit PDF Reader. K dispozici je pro všechny zdarma a slouží nejen k prohlížení PDF dokumentů, ale také třeba ke čtení eBooků. Jeho předností je především rychlá práce a především mnohem kratší čas potřebný k otevření dokumentu.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).

 • Adobe Reader 7.0 – freeware
  Adobe Reader 7.0 je nová verze programu pro prohlížení a tisk dokumentů PDF (Portable Document Format) na různých platformách. Nová verze představuje rozšíření o nové vlastnosti. Nyní tak mohou uživatelé Readeru účastnit se recenzování dokumentů, ve kterých je to povolené pomocí Acrobatu 7.0 Professional, vynutit zásady zabezpečení a řízení pro soubory PDF.

 • Stahujte na této adrese (20.8 MB).

 • Powerpoint Viewer 2003 - freeware
  Pro vytváření prezentací slouží mnoha uživatelům program PowerPoint. Ten je ovšem součástí ne zrovna levného, kancelářského balíku MS Office. Ale aby tento formát Microsoft rozšířil i mezi nemajetné uživatele, vytvořil aplikaci, která umožňuje soubory pouze prohlížet. Program PowerPoint Viewer 2003 tak umožňuje spouštění plnohodnotných prezentací (včetně prezentací chráněných heslem) vytvořených v aplikaci PowerPoint 97 a vyšších verzích. Prezentace lze pomocí programu PowerPoint Viewer 2003 spouštět a tisknout, nelze je však upravovat.

 • Stahujte na této adrese (1.9 MB).

 • Excel Viewer 2003 – freeware
  Možná jste se již někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali otevřít dokument vytvořený v programu Microsoft Excel. Pokud tuto aplikaci nevlastníte, pak si ho bohužel neotevřete. Tedy za předpokladu, že nevlastníte jednoduchou utilitku Microsoft Office Excel Viewer 2003. Tu zdarma nabízí společnost Microsoft na svých stránkách a tak dává šanci všem uživatelům Windows prohlížet dokumenty Excelu bez Excelu. Nejde však o plnohodnotný Excel. Viewer totiž pouze slouží k otvírání, zobrazení a tisku sešitů aplikace Excel.

 • Stahujte na této adrese (9.9 MB).

 • Word Viewer 2003 – freeware
  Podobný nástroj jako je Poweporint Viewer a Excel Viewer. S tím rozdílem, že je určen k prohlížení dokumentů vytvořených v aplikaci Microsoft Word.

 • Stahujte na této adrese (11.7 MB).

 • Visioo-Writer 0.5 – freeware
  Pokud vám přijde soubor od někoho, kdo používá jako textový editor OpenOffice.org, potom si ho bez tohoto balíčku neotevřete. A to ani v Microsoft Office. Řešením je však speciální prohlížeč s názvem Visioo-Writer. Stačí ho pouze nainstalovat a začít používat. Má poněkud krkolomnější ovládání, avšak uživatelé, kteří znají i jiný OS než Microsoft, si to ani nevšimnou.

 • Stahujte na této adrese (3.1 MB).

 • ExplorerView - shareware
  ExplorerView si poradí s více než 30 různými typy multimediálních souborů. V přehledném uživatelském rozhraní, podobném klasickému Průzkumníku ve Windows, umí program prohlížet obrázky a přehrávat hudbu a video.

 • Stahujte na této adrese (4.2 MB).

 • Opanda IExif 2.2 - freeware
  Opanda Studio si pro všechny uživatele připravilo vylepšení stále populárnějšího internetového prohlížeče Firfox. S jeho vylepšením můžete browserem nejen surfovat po celosvětové síti, prohlížet obrázky, ale nově dokonce načítat i informace EXIF GPS a ITC data. Produkt Opanda IExif podporuje standard EXIF 2.21. Práce s ním je velmi jednoduchá. Po instalaci plug-inu do Firefoxu (provedete kliknutím na link níže) si stačí načíst libovolný obrázek a poté na něj kliknout pravým tlačítkem myši. Zobrazí se dialogové okno, kde stačí vybrat volbu View Exif/GPS/ITC.

 • Stahujte na této adrese (942 kB).

 • XML Viewer 1.3 – freeware
  Pomocí XML Vieweru můžete prohlížet obsah souborů v XML formátu, přidávat a ubírat položky či modifikovat jejich vlastnosti. Program také podporuje metodu táhni a pusť, která umožňuje snadnější manipulaci se soubory a položkami.

 • Stahujte na této adrese (1.6 MB).

 • DiVFix v1.091 - freeware
  Program dokáže upravit nekompletně stažené DivX soubory tak, že je potom možné je bez problémů přehrát na PC. Opraví poškozené snímky a video uzavře (doplní na konec video souboru chybějící index snímků).

 • Stahujte na této adrese (263 kB).

 • OE Reader 1.2.0 – freeware
  Díky tomuto programu může uživatel e-mailového klienta Outlook Expres prohlížet došlou poštu. Program dokáže otevřít samostatné soubory, obsahující všechny e-maily, tak jak je máte v OE rozdělené do složek. Program dovoluje prohlížení těchto datových souborů a umožňuje prohlídnutí jednotlivého e-mailu v detailu i s přílohou a informacemi z hlavičky e-mailu. Podporuje db s koncovkou idx, mbx a dbx.

 • Stahujte na této adrese (234 kB).

 •  

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Další z rubriky

  Aplikace: Vyčistěte si úložiště nebo nahrajte vlastní kresby

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám roztřídí data. Další aplikace zase optimalizuje výkon. Vyzkoušet můžete i výborně vybavený...

  Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

  Ilustrační foto - kod

  Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

  Software na nevratnou likvidaci dat na discích

  Ilustrační foto - disk

  Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

  Najdete na iDNES.cz