1. Final Cut Pro X
Program pro střih videa Final Cut Pro X vydal Apple v červnu 2011. Hned však vyvolal velkou negativní kritiku především u těch, kteří dosud používali Final Cut Pro 7. Místo aby jako přinejmenším obsahoval všechny funkce svých předchůdců, tak v něm nebylo možné otevřít ani projekty ze starší verze 7. S programem se dalo plnohodnotně pracovat až po několika záplatách.
2. Adobe Reader
Starší uživatelé jistě pamatují na příchod dnes již běžného programu Adobe Reader pro prohlížení PDF souborů. Především pro jeho těžkopádnost a pomalost byl trnem v oku řady uživatelů. Ani dnes však nejde o žádného rychlíka. Při 40 MB velikosti instalačního souboru a neustálém vydávání aktualizací se není čemu divit. Naštěstí Windows 8 budou míst v sobě integrovanou vlastní čtečku PDF. Do té doby můžete zkusit jednoho z konkurentů.
3. Ask Toolbar
Vyhledávač Ask.com zná asi málokdo, ale Ask Toolbar už je známější. Tato lišta se instaluje s různými programy a je typickým zástupcem tzv. bloatwaru, jako jsou zbytečné doplňky internetových prohlížečů. V některých případech se dokonce nainstaluje, aniž by to uživatel věděl, a pak ji ze systému těžko dostává.
4. Lotus Notes
V polovině roku 2000 byl tento systém pro zasílání zpráv široce kritizován. Traduje se, že lidé, kteří rozhodli o jeho nasazení do firem, ho potom sami ani raději nepoužívali. Lotus Notes ovšem stále existuje a dnes je to již zcela jiný software.
5. Norton Antivirus
Antivirový produkt Norton Antivirus byl kritizován pro svoji lenost a vysoké nároky na systémové prostředky. Po instalaci se v některých případech s počítačem nedalo ani pracovat, protože si tento program pro své potřeby uzurpoval většinu výkonu. Naštěstí na něm programátoři zapracovali (napsali ho zcela znovu) a již několik verzí naopak patří k těm nejrychlejším na trhu.
6. Microsoft Word
Někteří lidé nenávidí Microsoft Word, protože je příliš komplikovaný. Jiní ho nenáviděli kvůli panu Sponkovi, což byl rádce všeho druhu, který spíše otravoval, než pomáhal. Další s Wordem odmítali pracovat s odůvodněním, že byl vytvořen pro idioty. Z nedávné doby si řada uživatelů stěžuje na přechod na nový dokumentový formát souborů (ve Wordu DOCX), které nelze bez doplňku otevřít ve starších verzích Wordu. I tak ale patří k nejpoužívanějším programům na světě a řada uživatelů je s ním spokojená.
7. Adobe Flash
Přes řadu výhod, pro které ho mají rádi webdesignéři (jde o silný a kreativní nástroj), může být nesmírně otravný. V mnoha případech byl však problém v uživatelích, nikoliv v technologiích. Mohou za to špatně navržené reklamy nebo otřesné uživatelské rozhraní. Možná i proto ho řada uživatelů v prohlížeči raději blokuje.
8. iTunes pro Windows
Program iTunes pro Windows je mnohými označován za jeden z nejpomalejších programů pro tuto platformu všech dob. Nejenže se pomalu spouští, ale také pomalu reaguje a po připojení k zařízení nepracuje téměř vůbec.
9. Internet Explorer 6
Prohlížeč Internet Explorer 6 sesadil z trůnu Netscape a stal se legendou. Kdysi byl synonymem pro vstup na internet. Nikdo ho neohrožoval, a tak ho programátoři Microsoftu od uvedení na trh v roce 2001 dlouhá léta nevyvíjeli. To naštěstí změnil Firefox.
10. Windows ME a Vista
Jsou to sice operační systémy, ale nejde je nezmínit. Windows ME (Millennium Edition) byly víceméně vylepšením Windows 98, které bohužel nikdo nepotřeboval. Druhým nejméně obdivovaným systémem byly Windows Vista. V jejich neprospěch nehrálo pouze typické pomalé kopírování souborů, ale i řada chyb a nedodělků a zpočátku i nedostatek ovladačů. Především ale tento systém přišel na trh v době, kdy předchozí Windows XP byly na vrcholu.
Který z programů považujete za nejhorší?
Hlasování skončilo
Čtenáři hlasovali do 0:00 neděle 26. srpna 2012. Anketa je uzavřena.