Jak nahrát zvuk z filmu?

aktualizováno 
Dnešním vydání se vyznačuje nebývalou koncentrací freeware programů. Můžete si například vyzkoušet a pak i zdarma používat nástroje na grabování hudebních CD, konverzi hudebních formátů, vytváření databází MP3 souborů, ukládání zvukových stop z filmů, nahrávání internetových rádií a mnoho dalšího.

Multimediální přehrávače

AV MP3 Player Morpher 2.0.99

freeware; homepage; download; 7,1 MB  

AV MP3 Player Morpher je přehrávač s podporou běžných hudebních formátů (MP3, WAV, WMA …). Hudební soubory nejen přehrává, ale i konvertuje, dále také grabuje hudební CD a zvládnete s ním i základní úpravy hudby a přidávání efektů.

EW-MusicPlayer 0.8

freeware; homepage; download; 0,6 MB 

EW-MusicPlayer je malý a jednoduchý přehrávač hudebních souborů, který není třeba instalovat. Stačí jen stáhnout a rozbalit instalační archív. Program podporuje ID3 tagy, umožňuje tvorbu playlistů a obsahuje i budík, který ve zvolenou dobu přehraje vybranou skladbu.

Essential MP3 Player 2.18

freeware; homepage; download; 1,4 MB  

Další jednoduchý přehrávač nese název Essential MP3 Player. Kromě přehrávání MP3 souborů umí k přehrávané skladbě najít její text a obal CD na kterém byla skladba vydána. Essential MP3 Player podporuje ID3 tagy a umožňuje jejich editaci.

iRadio 1.5.1

freeware; homepage; download; 1,2 MB  

Na webových stránkách českého rozhlasu je k dispozici jednoduchý přehrávač iRadio, který si poradí s běžnými hudebními soubory i s internetovým vysíláním. V programu jsou přednastaveny adresy internetového vysílání Českého rozhlasu, další si můžete doplnit sami.

Grabování, konverze, vypalování

MP3myMP3 Recorder 2.0

freeware; homepage; download; 5,7 MB  

MP3myMP3 Recorder je aplikace, která umí nahrávat hudbu z internetových rádií, zvuk z mikrofonu a dalších zařízení. Nahraný zvuk je možné ukládat ve formátech MP3 a WAV. Program obsahuje funkci pro načasování nahrávání a jeho vzhled si můžete upravit pomocí skinů.

Video mp3 Extractor 1.4

freeware; homepage; download; 1 MB  

Potřebujete-li uložit zvukovou stopu z videa ve formátu AVI, WMV či ASF, vyzkoušejte jednoduchý program Video mp3 Extractor. Výsledný zvukový soubor je ukládán ve formátu MP3. Na domovském webu programu najdete ještě také verzi Pro, která přidává další funkce ale už není zdarma.

Easy Video to Audio Converter 1.03

shareware; homepage; download; 2,3 MB  

Easy Video to Audio Converter plní přesně takovou funkci jakou má ve svém názvu – umí převést hudební stopu z videa na zvukový soubor. Vstupním souborem může být v podstatě jakékoliv video (AVI, MPEG, RM, WMV, ASF, MOV, VOB a další), extrahovaná zvuková stopa se pak ukládá jako MP3, WAV, WMA či OGG. Pomocí vestavěného přehrávače můžete přesně nastavit sekvenci, ze které se zvuk nagrabuje.

LP Recorder 7.0

trialware; homepage; download; 1,1 MB  

S pomocí programu LP Recorder a gramofonu připojeného k počítači můžete nahrávat hudbu z vinylových desek. Při nahrávání se zvuk ukládá do jediného WAV soubor, který je poté možné převést na úspornější MP3 nebo vypálit jako hudební CD. K rozdělení souboru na jednotlivé skladby slouží program LP Ripper od stejných vývojářů.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

MP3 Database 1.00

freeware; homepage; download; 0,8 MB 

S českým programem MP3 Database si snadno a rychle vytvoříte přehlednou databázi vašich MP3 Souborů. Záznam o každém MP3 souboru obsahuje několik položek, podle kterých můžete soubory vyhledávat. Nevýhodou programu je, že údaje o skladbách musíte sami ručně zadávat, MP3 Database totiž nespolupracuje s ID3 tagy.

Cédéčka 1.571

freeware; homepage; download; 0,9 MB  

Další původem český program, nazvaný jednoduše Cédéčka, umí zobrazit seznam playlistů MP3 skladeb a ukázat uživateli kde skladby z playlistu najde. Vybraný playlist je pak možné přehrát v asociovaném MP3 přehrávači. Na webu autora jsou k dispozici i zdrojové kódy programu, autor sám již dále aplikaci nevyvíjí.

M3U Creator 1.0.1.4

freeware; homepage; download; 0,2 MB  

Rychlé vytváření M3U a dalších typů playlistů zvládne program M3U Creator. Můžete si vytvořit playlisty pro skladby ve formátech MP3, WMA, RA a dalších. Přidávání skladeb do playlistů je velice snadné, můžete zároveň i upravovat údaje o názvu skladby, autorovi atd.

Audio editory, efekty a další utility

Audio Terminator 1.00

trialware; homepage; download; 6 MB  

Audio Terminator je soubor nástrojů pro práci s hudbou. Umí nahrávat z mikrofonu a dalších zdrojů, grabovat hudbu z CD nebo vypalovat hudební CD ze souborů MP3, WAV, WMA a OGG. Jednotlivé hudební soubory je také možné editovat a vzájemně převádět jejich formáty.

Casanova 2.1

demoverze; homepage; download; 2,2 MB  

Casanova je šikovný mixážní nástroj pro amatérské i poloprofesionální využití. Program umí automaticky přehrávat skladby z playlistu samozřejmě s možností zásahu uživatele. Casanova obsahuje vestavěný MP3 přehrávač a nástroj pro vyhledávání v databázích hudebních skladeb.

VolControler 1.6

freeware; download; 0,3 MB 

Pohodové usínání či probouzení při hudbě přehrávané vašim počítačem vám zajistí jednoduchý nástroj VolControler. Prográmek umí ve zvolený čas měnit úroveň hlasitosti zvukové karty, časových úkolů můžete do programu vložit v prakticky neomezené množství.

WinAmpBar 1.5

trialware; homepage; download; 1,5 MB  

WinAmpBar je zajímavý doplněk k oblíbenému přehrávači Winamp, který vám umožní ovládání přehrávání pomocí tlačítek zobrazených v systémové liště Windows.

Autor:
  • Nejčtenější

Poslední přistání chtěli utajit. Přístroje se tak třásly, že nešly odečíst

Do přistání zbývá 20 sekund a i teď přijde celá akce kapitánovi Kallbachovi jako šílený nápad. Krátká a ještě ke všemu...

Obyčejná babička? Přisluhovačka StB měla v kuchyni kameru ke šmírování

Technický bod 110 – Kamila III. Tak označili technici Státní bezpečnosti kuchyň paní Hamplové, kam umístili kameru....

Příprava na šílené přistání. IL-62 bude doslova lízat vrcholky stromů

Osmdesátitunový Iljušin IL-62 přistál na hrbolaté travnaté louce na kopci za lesem. To není začátek nepovedeného vtipu,...

Nejlepší zkratka, kterou neznáte. Snímek obrazovky oříznete za sekundu

Jak nejrychleji udělat screenshot? Na vytvoření snímku obrazovky existuje řada specializovaných programů. Pokud ale...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Model dronu Airbusu ukazuje technologie budoucí evropské stíhačky

Společnost Airbus v jihoněmeckém Manchingu odtajnila program bezosádkového stealth letadla LOUT (Low Observable UAV...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

  • Další z rubriky

Aplikace pro nadšence: souborový správce či test počítače

V minulém týdnu jsme od vývojáře SoftwareOK přinesli první várku, ve druhé nyní nabízíme mimo jiné souborového správce,...

Software zdarma: dolování textů z obrázku i při screenshotování

Převést text z obrázku, i když pořizujete snímek obrazovky, pomůže specialista ShareX. Nastavit jedním klikem citlivost...

Aplikace vám spočítá kalorie, jiná ochrání soukromí na internetu

Vyzkoušejte nástroj na řízení firemních financí, VPN aplikaci na zabezpečení připojení k internetu nebo pomůcku ke...

Microsoft asi chystá nové logo prohlížeče Edge, který má jádro od Googlu

Microsoft již nějakou dobu testuje novou verzi svého prohlížeče Edge, který má běžet na jádře systému Chromium. Tedy na...

Najdete na iDNES.cz