Asijské novinky

Společnost NEC představuje bezhlučný "all-in-one" PC; SONY začíná s prodejem digitální 2M kamery v elegantním barevném provedení; VAIO ovládá nejen Japonský trh; a do třetice společnost SONY - ta přichází na trh s digitální kamerou užívající CD-R/RW. ...t

TOKYO - Společnost NEC představuje bezhlučný "all-in-one" PC. Dle slov mluvčího společnosti se jedná o výkonný a elegantní přístroj, který je tichý jako "šelest listů".  Pod názvem "Mate" model PC-MA80W/F se skrývá 800MHz mikroprocesor a model PC-MA90W/F pak obsahuje mikroprocesor 900MHz. Hlučnost zapnutého PC (pokud neběží CD-ROM) je 20bB. Oba modely se budou prodávat jako "sestava na objednávku".

Klasický počítač se potýká se třemi zdroji hluku: (1) ventilátor, který chladí mikroprocesor, (2) ventilátor pro napájení a (3) hlučnost HDD. Výrobci se podařilo hlučnost snížit tím, že použil součástky, které se jinak používají v laptopech. Co se týče bodu (1), zde byl zabudován "Transmeta Crusoe Procesor model TM5800". Ten vytváří méně tepla, než stejně výkonný klasický mikroprocesor. Co se týče bodu (2) - ani zde nebyl použit větrák; místo jednotky napájení výrobce zabudoval AC adaptér (taktéž běžně užívaný v notebookách). Nakonec bod číslo (3) - zde byl využit HDD používající dynamiku kapalin pohyblivého motoru a tak bylo dosaženo snížení hluku, který vzniká při rotaci motoru. 

Veškeré tyto změny nemají za následek pouze snížení hlučnosti, ale také snížení spotřeby energie - ta je nyní 31W, což je o 16% méně, než u NEC "all-in-one" klasického PC modelu. Přístroj je určen především pro uživatele na vyšších pozicích, čemuž odpovídá cena, ta se u modelu PC-MA80W/F pohybuje na úrovni od 215.000 jenů (1.670 USD) a u modelu PC-MA90W/F pak od 230.000 jenů (1.790 USD). 


TOKYO - SONY začíná s prodejem digitální 2M kamery v elegantním barevném provedení. Přístroj s názvem DSC-P2 je vybaven 1/2,7" CCD s 2 miliony pixelů; 3 x optickým zoomem a LCD. Napájen je za pomoci speciálních lithium-ionových baterií. 

Jako záznamové médium je používán 128MB Memory Stick, na který se vejde až 90 minut pohyblivého záznamu včetně zvuku. Samozřejmě lze zaznamenat i nepohyblivé obrázky - těch až 2.200. 

Cílovou skupinou jsou především mladí lidé - tomu byla také přizpůsobena nabídka modelů v šesti barvách (jak vidíte na obrázku nahoře vpravo). Rozměry tohoto výkonného "drobka", který se v Japonsku začne prodávat 8. června za cenu okolo 50.000 jenů (cca. 390 USD), jsou 114 x 51,5 x 35,6 mm; hmotnost je 177g, což je o něco méně, než u modelu Canon IXY DIGITAL 200a (ten váží 180g).


TOKYO - VAIO novým "průkopníkem" v oblasti Windows PC? Po zhodnocení prodejních výsledků minulého roku se ukázalo, že společnost SONY v Japonsku pevně drží první příčku v prodeji PC určených pro soukromé uživatele. Jejich zájem si udržuje především tím, že uživatelům nabídla prostřednictvím série VAIO moderní, výkonný a především svým vzhledem velice moderní Windows PC. Již nikoliv šedý, ale stříbrný kovového vzhledu. To však dnes již nestačí a tak jde SONY dále a nabízí televizní "TV PC" funkci, funkci sítě a nebo například nejmenší Windows XP notebook na světě. Tak VAIO určuje nový směr, kterým se PC nyní ubírají. 

Když se mluví o síti, není již dnes myšleno pouze propojení s ostatními PC, ale především bezdrátové LAN připojení k dalšímu audio/vizuálnímu vybavení. Například první "bezdrátová" televize - bude možné přenášet program nahraný za pomoci VAIO prostřednictvím vysokorychlostní bezdrátové komunikace (jako je např. IEEE 802.11a) a pak jej sledovat na televizoru v jiné místnosti. To bude realita již koncem tohoto roku. Dalším cílem společnosti je propojení mobilních telefonů a digitálních videokamer prostřednictvím serveru k PC umístěnému doma. Tato služba bude obsažena v "balíku" podobných služeb, který má název "Network VAIO" (na obrázku vpravo PCV-JX10GL5). 

Již zmiňovaný nový design je také důležitým bodem v konceptu "nového PC budoucnosti" - zde se jedná například o Windows XP notebook o velikosti menší než B5 pod názvem VAIO U (na obrázku vlevo PCG-U1), dále pak "all-in-one" PC se zabudovaným LCD pod názvem VAIO W, a v neposlední řadě pak 14,1" LCD notebook VAIO VX s hmotností menší než 2kg.

Jak říká pan Keiichiro Shimada, prezident společnosti VAIO Notebook Computer: "Naším cílem je vytvoření nového trhu."


TOKYO - SONY přichází na trh s digitální kamerou užívající CD-R/RW. Jedná se přímo o dva modely s tímto zajímavým záznamovým médiem (8 cm CD-R/RW) - "CD Mavica MVC-CD250" a "MVC-CD400". 

Pokud Vám kamera na obrázku připadá povědomá, vězte, že tyto dvě novinky navazují na sérii "CD Mavica", která v loňském roce zájemcům nabídla modely "MVC-CD200" a "MVC-CD300" (ty dokázaly zachytit maximálně 800 nepohyblivých záběrů). Výrobci se podařilo zlepšit jednotlivé specifikace předchozího modelu - například zvětšil počet pixelů, prodloužil životnost baterie apod. 

Základní specifikace MVC-CD250 jsou následující: rozlišení 2 miliony pixelů; 1/2,7" CCD; 3x optický zoom; kapacita zachycených (bohužel jen nepohyblivých obrázků) je 2.400; rozměry 138 x 95 x 101 mm; hmotnost 490g; prodávat se začne 8. června za cenu  pohybující se okolo 70.000 jenů (cca. 550 USD).

MVC-CD400 má rozlišení 4 miliony pixelů; 1/1,8" CCD; 3x optický zoom; kapacita zachycených (opět pouze nepohyblivých obrázků) je 1.800;  rozměry 138 x 95 x 103 mm, hmotnost 520g; prodávat se bude za částku 100.000 jenů (cca. 785 USD).

-mr

  • Nejčtenější

Námořníci USA propašovali před 100 lety na palubu bitevní lodi prostitutku

v diskusi je 28 příspěvků

13. dubna 2024

V dubnu 1924 zažilo americké námořnictvo obrovský skandál, který se dostal na titulní stránky...

Na méně používané dráze se potkalo několik obrů i návštěva z pouště

v diskusi jsou 2 příspěvky

10. dubna 2024  10:13

Letiště Václava Havla využívá při tzv. západním proudění jako hlavní dráhu pro starty a přistání...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

OBRAZEM: Po zkušenostech s Moskvou neponechává Litva otázku výzbroje náhodě

v diskusi je 19 příspěvků

11. dubna 2024

Litva se stala členem obranné aliance NATO v roce 2004. Pro zajištění vlastní bezpečnosti v...

Patnáct zbytečných obětí. Před 100 lety vybuchl důl Gabriela na Ostravsku

v diskusi jsou 4 příspěvky

12. dubna 2024

Dvanáctý duben 1924 přinesl vážnou důlní katastrofu v Československu. Výbuch v dole Gabriela v...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hrdinové z věžové stíhačky Defiant. Esa nedělají stroje, ale odhodlání

v diskusi jsou 2 příspěvky

9. dubna 2024

Premium V historických publikacích i na internetu se vedou často nekonečné debaty o tom, která technika...

Umělá inteligence od Googlu: pozná místo z fotky i udělá text čtivějším

v diskusi je 1 příspěvek

15. dubna 2024

Premium Chatbot umělé inteligence Google Gemini (dříve Google Bard) nabízí nejen generování obsahu, ale i...

Skvělý filmový zvuk bez velké instalace. Test nejzajímavějších soundbarů

v diskusi jsou 2 příspěvky

15. dubna 2024

Položíte jej na polici před televizor, propojíte kabelem, zapojíte do zásuvky a během pár chvil se...

OBRAZEM: Spitfire první světové války z Shuttleworth Collection stále létá

v diskusi jsou 4 příspěvky

14. dubna 2024

Mezi nejcennější poklady slavné sbírky historických letadel Shuttleworth Collection patří...

Námořníci USA propašovali před 100 lety na palubu bitevní lodi prostitutku

v diskusi je 28 příspěvků

13. dubna 2024

V dubnu 1924 zažilo americké námořnictvo obrovský skandál, který se dostal na titulní stránky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Čechy poznám podle outdoorové módy. Nosí ji bohužel i ženy, říká Kerekes

Vica Kerekes (43) si postěžovala na to, že Češi nosí outdoorové oblečení často i na místa, která k tomu nejsou vhodná...

Když se prohlížíme s manželem nazí, jsem smutná, říká herečka Želenská

Olgu Želenskou (63) znají čeští diváci především z dabingu nebo z jejího zájezdového divadla Háta. Objevila se i v...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Bianca Censori opět pobuřuje, ukázala prsa i klín v průsvitných šatech

Bianca Censori (29) se nahoty nebojí. Manželka rapera Kanyeho Westa (46) odhalila bujné poprsí i klín v průsvitném...

Roman Šebrle ukázal novou lásku, s kolegyní z práce vyrazili do Málagy

Roman Šebrle (49) je po čase opět šťastně zadaný. Jeho partnerka se na Instagramu pochlubila společnou fotkou z...