Zajímavé weby: Podívejte se na počítačové útoky v reálném čase na mapě

aktualizováno 
Na mapě světa projekt Sicherheitstacho.eu zobrazuje, kde se právě odehrávají útoky na počítače skrz internetovou síť. Server Kompasslev.cz nabízí informaci o slevách v maloobchodních řetězcích. Vkládání-inzerátu.cz je potom služba, která vloží váš inzerát až na několik desítek inzertních serverů.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: SXC.hu

Sledujte útoky na informační technologie

Sicherheitstacho.eu – www.sicherheitstacho.eu

Hrozba z internetu stále roste. Každý den se objeví 200 tisíc nových verzí virů, trojských koní a červů. Spolu s tím roste důležitost preventivní ochrany. Tu nabízí tato služba, která díky skoro 100 senzorům po celém světě poskytuje přehled o aktuálních hrozbách.

Webové rozhraní obsahuje mapu zobrazující původ útoků, jež zaznamenal některý ze senzorů. Statistiky také ukazují nejčastější formy útoků a země, odkud útoky přicházejí. Lokalita však nemusí být bezpodmínečně sídlem útočníka. Většina útoků je totiž automatizovaná. Kromě mapy najdete na webu také top 15 zemí, ze kterých útoky nejčastěji pocházejí (respektive jsou použity IP adresy těchto zemí). Nechybí také informace pěti nejčastějších typech útoků. Nejvíce útoků je stále zaznamenáváno přes webové rozhraní, ale podíl útoků narůstá u smartphonů.

Sicherheitstacho.eu
Podobné weby
Netcraft.com – světová mapa phishingových útoků
Honeycloud.net – mapa internetových útoků

Přehled o nabídkách a slevách v prodejnách

Kompasslev.cz – www.kompasslev.cz

Pro nákup zlevněného zboží v supermarketech, hypermarketech či hobbymarketech již nemusíte vyhledávat a procházet všechny papírové letáky, stačí vám znát tento server.

Kompasslev.cz umožňuje uživatelům pracovat s letáky vydávanými největšími obchodníky na českém trhu. Kromě nabídky interaktivních letáků přináší též informace o slevách a soutěžích, které čerpá z českých periodik. Na hlavní liště máte v sekci k dispozici slevy ve formě letáků v PDF. Pod záložkou jsou potom z těchto letáků převedeny do webové stránky, kde je můžete snadněji procházet, vyhledávat a filtrovat. Jsou zde i nabídky na různé slevy a soutěže, které jsou přinášeny z různých zdrojů jako např. noviny, časopisy atd. Na webu si dále z produktů můžete vytvořit nákupní seznam a vzít ho do obchodu pro snadnější nákup či využít k diskuzi fórum.

Kompasslev.cz
Podobné weby
Akčníceny.cz – letáky v PDF
Kupi.cz – třídění a porovnávání slev

Inzeráty až na 70 serverů najednou

Vkládání-inzerátu.cz – www.vkladani-inzeratu.cz

Chcete vložit inzerát, že prodáváte kolo či sekačku, na několik desítek serverů najednou bez nutnosti pořád vyplňovat všechny kolonky? V tom případě zkuste tuto službu.

Kromě stálého zadávání již nebudete muset ani řešit, jak se všechny ty servery jmenují a jakou mají internetovou adresu. Toto však není zadarmo a vložení soukromého inzerátu vás přijde na 100 Kč do dvaceti serverů – čím více serverů bude využito, tím bude služba dražší. Aby bylo možné inzerát vložit, je nutné nejprve zaplatit a následně poté bude vystaven na zadaný počet serverů.

Vkládání-inzerátu.cz
Podobné weby
Aaapoptávka.cz – zadejte poptávku služby a potom si vyberte z nabídek

Uwwwízlo v síti

Pracovníci dialektologického oddělení Ústavu pro jazyk český AV ČR v Praze a v Brně vydali speciální slovník, ve kterém se můžete podívat, jak například vznikly slova jako ovar, ošatka či polštář. Publikace je v PDF formátu, ale pro snadnější čtení je označena kapitolami.

Máte-li web a chcete pomoci dobré věci, potom ho zapojte do projektu Nenalezena.cz. Ten totiž může využít stránku "404 nenalezeno" k dobročinným účelům. Většina webů tuto stránku nijak nevyužívá, je prázdná, přesto ji navštíví množství lidí. A pokud na ni přidáte banner Nenalezena, zobrazí se na něm informace neziskových organizací a informace o pohřešovaných dětech.

A co takhle web, který je poněkud jinak pojatým e-shopem s návrhářským nábytkem a doplňky do domácnosti? Potom zkuste Bonami.cz, který denně přináší několik zvláštních nabídek. Pro jejich procházení se musíte přihlásit Facebook účtem, anebo zaregistrovat.

Bonami.cz

Mohlo by vás zajímat: Černobyl

Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

Nejčtenější

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

„Zapomenutý“ tank z ČKD. Neozbrojený prototyp přišel Němce draho

První prototyp tanku Praga V-8-H

Ve druhé polovině třicátých let vznikl v Československu prototyp středního tanku srovnatelného s německými tanky stejné...

Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

Astronomové po půl století objevili ztracený lunární modul z Apolla 10

Lunární modul Apolla 10 nad Měsícem (foceno z velitelského modulu)

První mise, která přivezla lidi na jiné kosmické těleso, byla ta s označením Apollo 11. Cestu jí však vyšlapaly...

Další z rubriky

Google mění vyhledávání. Nezobrazí více než dva odkazy z jednoho webu

Ilustrační snímek

Pestřejší výsledky vyhledávání má přinést nový nápad Googlu. Firma se ve svém vyhledávači chystá omezit zobrazení...

Čas rozporcovat Facebook, říká jeho spoluzakladatel. Je „neamerický“

Má Zuckerberg příliš velkou moc? Měl by se Facebook rozporcovat? (ilustrační...

Mark Zuckerberg by neměl mít tak neomezenou moc nad tím, jak komunikují miliardy lidí z celého světa. Myslí si to jeho...

Tipy na zajímavé weby: kde hledat naučné stezky nebo co letí do vesmíru

Ilustrační foto - cestování

Naučné stezky jsou nejen poučné, ale také zábavné. Jejich seznam přináší Stezky.unas.cz. Milovníci kulturních akcí si...

Najdete na iDNES.cz