Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Bude u nás placené internetové zpravodajství?

Tento týden jste si mohli přečíst několik dozvuků CeBITu, vybrat hosting pro vaše stránky a zjisti, jak to je vlastně s blogy. Zaujal vás ale i postup při zjištování pravého online stavu uživatelů ICQ.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Technet.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Ušetříte i při nákupu širokoúhlého LCD televizoru?

11.03. - Poté, co jsme si včera představili dvanáct LCD televizorů s poměrem stran 4:3, přišly dnes na řadu širokoúhlé LCD televizory. Vybrali jsme pro vás devět modelů s úhlopříčkou 66 cm a poměrem stran 16:9. Chcete vědět, jestli jsou i zde cenové rozdíly také tak markantní?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Monitory

Perfektní vyhledávač dat pro vaše PC s novými funkcemi

11.03. - Přejděte na desktopový vyhledávač od Google, zkuste utilitku pro automatické přihlášení do operačního systému, nebo se informujte o hotelích na celém světe. A pro laiky jsme navíc přibalili i dokument ve formátu PDF, popisující bezpečnost na PC.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Asijci na CeBITu útočí designem, hudbou a videem

11.03. - Všichni velcí výrobci telefonů se letos vrhli na MP3, ale ostatní firmy ještě neházejí flintu do žita. Naopak. Přenosné audio/video zařízení mohou sloužit jako další příklad asijského útoku.
autor: Jan KužníkRoman Všetečka
rubrika: Digitál

AMD Turion představuje mobilních 64 bitů - a kde je Centrino?

11.03. - AMD vyhlašuje válku sadě Centrino. Překvapení na CeBITu - 64bitová mobilní platforma byla představena se všemi detaily, dokonce i s novým systémem jmen. A s Turionem se předvedly rovnou i první notebooky - Acer, Fujitsu Siemens či Packard Bell nabízí nepoznaný 64bitový výkon.
rubrika: Notebooky

Pirátské programy v počítačích - až 40 %

11.03. - Byl to neobvyklý dialog. Přes TV obrazovku a mikrofony v sále pražského Top hotelu včera účastníci konference o počítačovém pirátství komunikovali s člověkem, ze kterého viděli jen černou siluetu. Byl to podnikatel, jehož firmu vyšetřovala policie kvůli užívání nelegálních počítačových programů.
rubrika: Software

Sobota

Nejen CeBIT byl hitem uplynulého týdne

12.03. - Výprava redakcí Technet.cz na Mobil.cz na veletrh CeBIT se setkala s velkým zájmem. Stejně tak jste chtěli vědět, jaké jsou nejlepší programy na měření množství přenesených dat. Nenechali jste si ani uniknout informace o problémech Intelu a o nebezpečí požárů plynoucí z některých počítačů
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Problémy elektronického podpisu a zprávy z CeBITu

12.03. - On-line zpravodajství z německého Hannoveru přinášelo zajímavé postřehy z veletrhu CeBIT. V Česku se přiblížil konečný termín pro podání daňových přiznání a s tím související možnost podat jej pře internet. Tento týden Microsoft poprvé vynechal svůj „záplatovací“ týden.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Pondělí

Jaký mají blogy vliv na ostatní média?

14.03. - Na konci roku 2004 proběhla řadou médií zpráva, podle níž se tento rok stal „rokem blogu“. Důvodem k tomu bylo sdělení jednoho z nejvýznamnějších slovníkových vydavatelů v USA, podle něhož byl blog nejčastěji vyhledávaným slovem.
autor: Jan Beránek
rubrika: Internet

Satelit je mrtvý, ať žije internet!

14.03. - Co čeká internet v nejbližším období? Další hledání podnikatelských modelů, zvyšování mobility nezávislé na drátech či zabezpečení sítí. Stále aktuálnější je i hledání způsobů distribuce různých typů médií při současné ochraně práv duševního vlastnictví. Horkým tématem posledních měsíců je pak televize na internetu.
rubrika: Internet

MP3 a DivX vládnou CEBITu

14.03. - Přenosné audio/video přehrávače podporující MP3 a filmy v DivX, Xvid a WMV, doslova opanovaly všech deset výstavních sálů věnovaných digitálním systémům a technice. Stovky, zejména tchajwanských výrobců zde hledá budoucí prodejce pro své kapesní přehrávače.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Luxusní notebook nebo kompromis? Tablet PC vyrostla do krásy!

14.03. - Testujeme novou generaci Tablet PC. S vlastní klávesnicí, 2 kg a DVD přepisovačkou je úplnou náhradou klasického notebooku. Mezi přednosti patří mimo pohodlného ovládání přes dotykový displej osazení druhé baterie a - konečně - solidní výkon při provozování běžných aplikací.
rubrika: Notebooky

Blogujte z PDA, učte se slovíčka či editujte text rychlostí blesku

14.03. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Můžete si přečíst například o programu Zdocj, se kterým bude editování textů na palmu hračkou. Lexi pomůže s výukou slovíček, LinksTrak zase při hraní golfu.
rubrika: Palmare

DVD z vašich fotek a spousta prohlížečů

14.03. - Za poslední dva týdny se urodilo mnoho aktualizací různých prohlížečů a editorů obrázků, máte tedy opravdu z čeho vybírat. Fotografy jistě také potěší aplikace, které z jejich úlovků vytvoří prezentaci s oblíbenou hudbou na pozadí a vypálí ji na DVD.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Úterý

Podding vám namíchá rozhlasové vysílání na přání i do MP3 přehrávače

15.03. - Podding je systém zahrnující několik převážně volně dostupných programů umožňujících automatický záznam internetového rozhlasového vysílání tzv. Podcast. Playlist se uloží do vašeho PC nebo přímo do přenosného MP3 manu.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Proč nemůžeme vyřizovat administrativní záležitosti přes internet?

15.03. - Česká republika zaostává v zavádění veřejných služeb dostupných on-line. ČR skončila podle průzkumu společnosti Capgemini z 28 evropských zemí na 22. místě. Zatímco v původních 15 zemích Evropské unie mají lidé k dispozici přes internet téměř polovinu veřejných služeb, u nových členů je to v průměru jen necelá třetina.
rubrika: Internet

Vyklízí Mozilla cestu Netscape?

15.03. - Včera se světem rozběhla zpráva, že organizace Mozilla Foundation ukončuje další vývoj programu Mozilla Suite: Ten v sobě integruje prohlížeč spolu e-mailovým klientem aj. Proč se k tomuto kroku Mozilla rozhodla, když novou verzi již představila v jako testovací betu.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Dejte si své soubory a adresáře pod zámek

15.03. - Potřebujete zabezpečit svá data před zneužitím? Potom zkuste jednoduché nástroje, s jejichž pomocí lze na požádání šifrovat jak jednotlivé soubory a adresáře, tak i třeba vytvářet šifrované samorozbalovací soubory.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Kolik kalorií má čokoláda? Proč jsou rostliny zelené?

15.03. - Otázky podobného typu nejsou dnes už žádnou překážkou. Vývoj vyhledávačů stále postupuje nezadržitelně kupředu. Je to deset let, co svět spatřil světoznámý Yahoo!, a vývoj od té doby neuvěřitelně pokročil. V budoucnu bude možná naprosto běžné ptát se vyhledávače, kolik kalorií má čokoládová oplatka. Vyhledávače nám nejen přesně odpoví, ale i nahlas řeknou.
rubrika: Internet

Jaké kapesní počítače u nás uvidíte jen stěží

15.03. - Amerika je zcela odlišná od Evropy. Nejenom svou polohou, politickým uspořádaním, ale také produkty, které na svém trhu nabízí. PC WORLD ve svém únorovém vydání nabízí pěkný přehled PDA a smartphonů. Pojďme se teď na ně společně podívat.
rubrika: Palmare

Policisté obviní ministra Mlynáře

15.03. - Ministr informatiky Vladimír Mlynář se nejspíš stane druhým vrcholovým politikem po listopadu 1989, který bude ještě ve funkci obviněn z trestného činu. Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že způsobil státu škodu při finančních transakcích ve státní společnosti Testcom, která spadá pod Mlynářův resort.
rubrika: Byznys

Chcete kameru pro seskok padákem nebo do kavárny?

15.03. - Společnost Samsung Electronics se uvedla na veletrhu Cebit 2005 ve velkém stylu a představil celou řadu zajímavých novinek. V oblasti kompaktních videokamer představil Samsung dvě šikovné bezpáskové MPEG4 videokamery do ruky - sportovní kameru VP-X110L, Miniket (VP-M110).
rubrika: Digitál

Středa

Jaký si vybrat hosting pro svůj web?

16.03. - Máme vybranou a koupenou doménu. Víme jak se jí zbavit. Ale co s ní teď? Doménu musíte mít samozřejmě hostovanou na nějakém serveru. Jaký je pro vás nejvhodnější hosting? Je lepší freeweb nebo placená služba? Kolik stojí hostování vašich stránek?
autor: Jan Beránek
rubrika: Internet

Nejlepší subnotebooky umí Japonci: dvě novinky odjinud

16.03. - Dva nové japonské subnotebooky jsou si dost podobné a své potencionální uživatele nadchnou nejen integrovanou optickou mechanikou, ale také velmi nízkou hmotností obou zařízení a dlouhou výdrží na baterie. Na oba subnotebooky se nyní podíváme v našem zahraničním okénku.
rubrika: Notebooky

Další možné snímky a informace o "palmu" s Windows

16.03. - Sotva se u nás začal prodávat palmOne Treo 650, začaly se objevovat první informace o jeho nástupci. Kromě nich bylo zveřejněno také několik fotografií, k nimž včera přibyly další.
rubrika: Palmare

Kdy začneme za internetové zpravodajství platit?

16.03. - Uživatelé internetu si už pomalu zvykají na placení za stahování hudby nebo filmů prostřednictvím služeb, jako je například iTunes nebo za online hry prostřednictvím Xbox Live. V případě online zpravodajství je však situace jiná. Uživatelé je rádi čtou, ale placený přístup je jim proti srsti.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Čtvrtek

Digitálních hudebních přehrávačů se prodalo dvakrát více

17.03. - Celosvětový prodej kapesních digitálních hudebních přehrávačů se v loňském roce zvýšil o 116 procent na 36,8 milionu kusů. Oznámila to výzkumná skupina iSuppli. V letošním roce počítá s nárůstem prodeje o dalších 57 procent.
rubrika: Digitál

Kdo se skrývá v ICQ?

17.03. - Používáte některého z on-line messengerů a máte podezření, že se před vámi některé osoby schovávají, respektive jsou neviditelné? Pak si ověřte, zda tomu opravdu tak je. Díky jednoduché službě a během několika okamžiků lehce zjistíte jejich momentální stav. Konečně si tak potvrdíte, zda jsou v invisible módu.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Používejte důmyslnější vyhledávání slov z webové stránky ve Firefoxu

17.03. - V dnešním článku si povíme o možnosti, jak dostat příkazový řádek Windows XP na hlavní lištu, ukážeme si, jak na vyhledávání zvolených slov z webové stránky ve Firefoxu, poradíme, jak otočit obrázek či, jak odstranit problémy s otevíráním PDF v IE. A čekají vás ještě další postupy.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Samsung představil novou řadu domácích kin

17.03. - Společnost Samsung Electronics, která patří mezi světovou špičku v oblasti digitální spotřební elektroniky, představil na letošním CeBITu zcela novou řadu systémů domácího kina s modely HT-P1200, HT-TWP32, HT-RP16, AV-R3000, které opět posouvají laťku, kterou si v této oblasti Samsung nastavil.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

CeBIT 2005: všechny novinky na jednom místě

17.03. - O zájmu účastnit se největší přehlídky moderních technologií na světě vypovídaly oba ucpané proudy dálnice. Elektronika zabírala plochu více než padesáti fotbalových hřišť. Jaké novinky výrobci představili?
autor: Jan Beránek
rubrika: Digitál

MP3 novinky z CEBITu, které míří do na český trh

17.03. - Na CEBITu je k vidění stovky audio a video novinek, jen malá část z nich si však najde cestu i na tuzemský trh. Přinášíme vám podrobnější informace o některých z nich.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Nové Acery nabízí 5P: pohoda, práce a pohrání si pro potěšení

17.03. - V dnešním preview se předvedou dvě novinky společnosti Acer. Oba notebooky jsou postaveny na čipové sadě Intel 915, mají procesor Pentium M a grafickou kartou ATI Mobility Radeon X600. I ostatní hardwarové parametry jsou podobné - ale v podstatných detailech i cenou se liší.
rubrika: Notebooky

Volejbal s gumovými medvídky, konvertor a zajímavý screensaver

17.03. - Další přehled programů pro Symbian je zde. PowerLock je screensaver, který vás překvapí vším tím, co umí. iFD Convert převede více než 400 jednotek v 28 kategoriích, herní Volleyball a Meteor prověří vaši schopnost rychlé reakce.
rubrika: Palmare

První info o Tungstenu T6/2005 a petice za Operu na palmech

17.03. - Po včerejších prvních informacích o Treu 670 se objevily údajné specifikace Tungstenu T6; Známy jsou další podrobnosti o nástupci "éčka", modelu E2; Uživatelé píší petici za Operu pro PalmOS.
rubrika: Palmare

Za televizi a internet po kabelu Češi dají 3 miliardy

17.03. - Kabelový byznys není k zahození. Loni jen dvě největší české firmy utržily za dodávku desítek televizních programů a rychlého připojení k internetu po kabelu tři miliardy korun.
rubrika: Internet

Pátek

Držte si klobouky, jedeme z kopce. Paměti zlevňují až o desítky procent.

18.03. - Blížící se jaro možná vytáhne ze země nějaké ty rostlinky, ale doufejme, že zůstane jen u nich. Aktuálně nastavený trend poklesu cen pamětí, procesorů a i dalších počítačových komponent žádnému zákazníkovi nevadí.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Samsung na CeBITu ohromil nabídkou nových MP3/video přehrávačů

18.03. - Většina nových MP3manů od Samsungu má barevný displej, některé přehrávají video, jiné se dají použít jako spona do kravaty nebo kapesní hodinky. Některé nabízejí integrovaný 2Mpix fotoaparát a hraní her. Společným jmenovatelem všech je povedený design a velmi solidní provedení.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Internet vám poskytne vyšší pohodlí při sázení

18.03. - České zákony na rozdíl většiny ostatních zemí EU včetně Slovenska neumožňují legální sázení po internetu. Proto se české sázkařské firmy snaží internet a mobilní telefony využít alespoň k poskytování co nejlepšího zákaznického servisu. Přestože to je jen slabá náplast, i zde panuje tvrdá konkurence.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Zbavte se slídičů, kteří se usídlili bez pozvání ve vašem PC

18.03. - Stále častěji se setkáváme se zákeřnými PC kódy. Proto vám představíme jednoduchý, leč velmi účinný produkt na jejich odstranění. Chcete-li mít dokonalý požitek z her, zkuste využít nástroje pro upravení systému pro potřeby her. Dochází-li ke hroucení Windows, zkuste prověřit paměť PC. A představíme český produkt, který prověří funkčnost aplikace hlídající způsob připojení k internetu.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Ideální na cesty: externí přepisovačka DVD se zabudovanou čtečkou karet

18.03. - Hama umožňuje bez počítače zálohovat libovolná data přímo na DVD. Také zvládá přehrávání hudby ve formátu MP3. A do třetice všeho dobrého - na připojené televizi zvládne přehrát videodisky DVD. Nádavkem ještě kupa software - a ideální externí mechanika je na světě. Jen ta cena!
rubrika: Notebooky

Malé děti se neumějí bránit reklamě

18.03. - Odborníci varují: Nenechte je bez kontroly hltat filmy a reklamu Televize se v Česku stává skoro povinnou součástí vybavení dětských pokojíků. Odborníci, kteří se včera sešli, varují: pro děti je nebezpečné nejen hltání nevhodných filmů, ale i reklamy.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Prakticky

Bankovní loupež snů se jaksi nepovedla

18.03. - Britská policie oznámila, že zmařila jednu z největších bankovních loupeží světové kriminální historie. Nečekejte však přepadení, kdy do banky vtrhne několik zakuklených ozbrojenců a s pistolí v ruce. Ve věku globalizace, počítačů a internetu mají bankovní lupiči jiné, elegantnější metody.
rubrika: Bezpečnost

Autor:
  • Nejčtenější

Námořníci USA propašovali před 100 lety na palubu bitevní lodi prostitutku

v diskusi je 29 příspěvků

13. dubna 2024

V dubnu 1924 zažilo americké námořnictvo obrovský skandál, který se dostal na titulní stránky...

Skvělý filmový zvuk bez velké instalace. Test nejzajímavějších soundbarů

v diskusi je 17 příspěvků

15. dubna 2024

Položíte jej na polici před televizor, propojíte kabelem, zapojíte do zásuvky a během pár chvil se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Uvidíme v budoucnu na obloze druhý Měsíc? Příčinou může být neobvyklá hvězda

v diskusi je 9 příspěvků

17. dubna 2024

Velmi neobvyklá hvězda éta Carinae v 19. století náhle zjasnila a stala se druhou nejjasnější...

Na méně používané dráze se potkalo několik obrů i návštěva z pouště

v diskusi jsou 2 příspěvky

10. dubna 2024  10:13

Letiště Václava Havla využívá při tzv. západním proudění jako hlavní dráhu pro starty a přistání...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

OBRAZEM: Po zkušenostech s Moskvou neponechává Litva otázku výzbroje náhodě

v diskusi je 19 příspěvků

11. dubna 2024

Litva se stala členem obranné aliance NATO v roce 2004. Pro zajištění vlastní bezpečnosti v...

Pes na Měsíci či Marsu už nemusí být fikce. NASA trénuje průzkumného robopsa

v diskusi nejsou příspěvky

17. dubna 2024  15:12

Vědci z projektu Lassie, sponzorovaném americkou NASA, zdokonalují robotického psa pro použití při...

Na dům mu spadl odpad z vesmíru. Nyní NASA potvrdila, že je to kus z baterie

v diskusi jsou 3 příspěvky

17. dubna 2024  11:50

Před několika týdny proběhla médii informace o varování německého Spolkového úřad pro civilní...

Uvidíme v budoucnu na obloze druhý Měsíc? Příčinou může být neobvyklá hvězda

v diskusi je 9 příspěvků

17. dubna 2024

Velmi neobvyklá hvězda éta Carinae v 19. století náhle zjasnila a stala se druhou nejjasnější...

Musk chce přimět nové uživatele, aby za příspěvky na síť X platili

v diskusi je 27 příspěvků

16. dubna 2024  11:26

Pokud chcete být na sociální síti X aktivní, budete muset nejspíš platit. Tedy pokud budete noví...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike. Pozornost vzbudily...

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...

Největší hřbitov lodí západní polokoule vznikl kvůli kardinálnímu průšvihu

Válka je o ničení a zabíjení. O újmě na životním prostředí. Snad právě proto tolik fascinuje osud Flotily duchů, která...