Prostějovské volejbalistky naslouchají během oddechového času svému kouči

Prostějovské volejbalistky naslouchají během oddechového času svému kouči Miroslavu Čadovi. | foto: ČTK

Prostějovské volejbalistky musely otáčet zápas ve Frýdku-Místku

• 0
Moc často se to nestává, ale občas i suverénky volejbalové extraligy z Prostějova musí o výhru bojovat. V 6. kole podruhé v sezoně ztratily set, zápas ve Frýdku-Místku však otočily. Druhý Olymp při vítězství v Olomouci ztratil také jednu sadu.

Frýdek-Místek se vrhl do souboje s domácími mistryněmi posledních čtyř let bez bázně a kvalitním útokem i servisem dostal Prostějov od stavu 15:18 pod tlak. První set Frýdek-Místek získal pro sebe, a když se v další části přiblížil na jediný bod (11:12), hostující kouč Miroslav Čada sáhl k dalším změnám v sestavě.

S pomocí Veliké, nahrávačky Jelínkové i zkušené univerzálky Soaresové nakonec Prostějov po dramatické koncovce třetí sady získal všechny tři body. Obhájce stříbra Olymp Praha přivezl rovněž výhru 3:1 z Olomouce, která v závěru odpadla a uhrála ostudných devět bodů.

Extraliga volejbalistek - 6.kolo

Frýdek-Místek - Prostějov 1:3 (22, -18, -24, -15)
Nejvíce bodů:
Kojdová 13, Pavelková 12, Závodná 11 - Gomesová 24, Flávia 15, Žarkovová a Soaresová po 12.

Olomouc - Olymp Praha 1:3 (-21, 23, -22, -9)
Honková 13, H. Vanžurová 12, Košická 11 - Kvapilová 22, Sládková 14, Mlejnková 11.

Přerov - SG Brno 3:0 (13, 20, 15)
Mátlová 16, Rosenbergerová 13 - Najbrtová 10, Nálezková a Kurková po 5.

KP Brno - Šternberk 3:0 (22, 21, 23)
Staňková 18, Michalíková 16 - Sochorcová a M. Janečková po 9.

Slavia Praha - Ostrava 3:1 (19, -10, 29, 20)

1. Prostějov 6 6 0 18:2 497:361 18
2. Olymp Praha 6 6 0 18:4 533:422 17
3. Frýdek-Místek 6 5 1 16:7 518:450 13
4. Slavia Praha 6 3 3 13:11 497:491 11