ilustrační foto ze zápasu Olomouc - Prostějov

ilustrační foto ze zápasu Olomouc - Prostějov | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Volejbalistky Frýdku-Místku i Olympu zvládly pětisetové bitvy

• 0
Rozdíl mezi druhým a třetím týmem tabulky volejbalové extraligy žen zůstal i po 18. kole jednobodový. Druhý Frýdek-Místek doma zdolal Ostravu 3:2, pražský Olymp sice přišel v hale šternberského nováčka o náskok dvou setů, ale rozhodující páté dějství nakonec rovněž zvládl.

Dlouho se zdálo, že Pražanky kráčejí k hladké výhře, jenže v třetím setu neproměnily tři mečboly a Šternberk snížil. Ve čtvrté sadě domácí hráčky otočily ze stavu 14:17 až na 22:18, vyrovnaly a rozhodnout musel tie-break.

V něm Šternberk vedl 5:1, 9:5 a ještě 10:7, přesto se z vítězství nakonec radoval favorizovaný Olymp.

V čele jsou nadále prostějovské obhájkyně mistrovského titulu, které si doma za pouhých 52 minut snadno poradily s posledním Libercem a vyhrály pošestnácté za sebou.

Pražská Slavia podlehla Olomouci 1:3, i když do utkání vstoupila bez respektu a snažila se soupeře zatlačit kvalitním servisem a důrazným útokem. Pražanky ale v první sadě nevyužily dva setboly, ve čtvrté pak od stavu 18:18 už neuhrály ani míč. "Z naší strany velmi nervózní zápas se spoustou chyb. Po třetím setu jsme se však uklidnili a zaslouženě vyhráli," řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

Kolo zakončil nedělní zápas juniorské reprezentace proti Brnu, které bezpečně vyhrálo 3:0.