Brno - Linec: domácí Rozkydálková útočí přes linecký blok. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Volejbalistky Brna si poradily ve Vyzývacím poháru s Lincem

• 1
Volejbalistky KP Brno přehráli v prvním duelu druhého kola Vyzývacího poháru rakouský Linec za pouhých 72 minut hladce 3:0. K postupu jim stačí uhrát jeden set v odvetě, která se odehraje příští úterý v Rakousku.

Linec potrápil domácí volejbalistky pouze na chvíli v úvodu prvního setu, kdy přesnější hrou získal náskok 7:3. Po oddechovém čase ale hráčky Brna zlepšily svůj výkon, na smeči se prosazovala Straková.

Rakouský tým se ještě zmohl na chvíli na odpor, od stavu 19:16 už ale domácí volejbalistky šňůrou 6:1 nedaly soupeřkám naději na zvrat. Linec se ještě pokusil na chvíli o odpor ve druhém setu, ovšem brzy odpadl a závěr se změnil v jednoznačnou exhibici Brňanek.

"Čekal jsem od soupeřek podle rozborů jejich hry na videu mnohem větší odpor. Naše hráčky dokonale pohlídaly obě nebezpečné smečařky Maovou a Američanku Griffithovou. Do odvety můžeme jet s mnohem větším klidem," řekl po zápase trenér brněnských volejbalistek Ondřej Marek.

KP Brno - Linec 3:0 (17, 20, 11)