Českým volejbalistům se daří, v Evropské lize si připsali další výhru.

Českým volejbalistům se daří, v Evropské lize si připsali další výhru. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

Volejbalisté zdolali Maďarsko a upevnili si vedení v Evropské lize

• 0
Čeští volejbalisté porazili Maďarsko 3:1 a nadále vedou v Evropské lize skupinu B. Po osmi zápasech mají na kontě sedm výher a jednu porážku a jsou na nejlepší cestě vybojovat si účast ve Final Four v Turecku.

Po večerní prohře druhých Černohorců se Španěly (1:3) vedou skupinu už o šest bodů, takže v Opavě se za týden na závěrečném turnaji přestaví jako lídři "béčka".

V pátek v černohorském vedru Češi poprvé v letošní Evropské lize podlehli, protože proti Španělům se jim vůbec nedařil servis a vyhráli jen jeden set.

V sobotu s outsideren skupiny Maďarskem taky nezačali první výměny dobře. Postupně se ale pod vedením nahrávače Bouly, jenž poprvé v základní sestavě dostal přednost před Ticháčkem, dostali do tempa a byli jasně lepší.

Ve druhé sadě českému týmu vyšla koncovka. Ve třetím setu se naopak radovali Maďaři a po řadě střídání nizozemského trenéra Stewarta Bernarda se pak znovu projevila převaha Čechů. Čtvrtou sadu vyhráli stejně jako úvodní set obrovským bodovým rozdílem (21:12).

Turnaj v Podgorici zakončí čeští volejbalisté v neděli zápasem s domácím týmem od 20:00.