Volejbalová extraliga žen: Olomouc - Prostějov | foto: Libor Teichmann, MF DNES

V extralize volejbalistek prohrál druhý Frýdek-Místek s Olympem

• 0
V extralize volejbalistek nadále zuří boj o druhou pozici za suverénním Prostějovem. Druhý celek tabulky Frýdek-Místek hladce prohrál 0:3 v hale Olympu Praha, který se posunul na třetí místo, čtvrté Brno má však zápas k dobru.

Vedoucí Prostějov ani tentokrát nezaváhal a v Olomouci vyhrál i 23. zápas v sezoně.

Olymp zahájil utkání ve velkém stylu. Od prvního míče zatlačil svého soupeře do defenzivy výborným servisem a hrou bez chyb. Výsledkem byl snadný zisk prvního setu.

V druhém dějství začal Frýdek-Místek lépe podávat a vedl až do stavu 16:12. Poté ale hostující hráčky udělaly několik nevynucených chyb a Olympu se podařilo stav srovnat. V koncovce kralovala Tereza Vanžurová, která čtyřmi úspěšnými útoky zajistila Pražankám druhý set.

Otřesený a zklamaný Frýdek-Místek vstoupil do třetí sady velmi špatně. Olymp si záhy vypracoval náskok a v závěru po několika chybách už hostující volejbalistky rezignovaly.

Prostějov znovu prokázal svou extratřídu a k výhře 3:0 v Olomouci dokráčel bez sebemenších komplikací. Domácí tým dokázal držet s obhájcem titulu krok pouze v úvodu druhého a třetího setu.