Momentka z utkání mezi českými volejbalistkami a Ukrajinou.

Komplikace v Evropské lize. České volejbalistky prohrály na Ukrajině

• 7
Českým volejbalistkám se vzdálil postup do Final Four Evropské ligy, na Ukrajině podlehly 0:3. Zápas v Záporoží jim nesedl, ani jednou nevedly a ztratily ho po setech 14:25, 21:25, 18:25. Po osmdesátiminutové hladké záležitosti tak přišly o vedení v tabulce skupiny A.

Svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose Ukrajinu doma porazily 3:1, ale tentokrát na soupeřky nestačily. Volno dostala nahrávačka Pavla Šmídová, Simona Kopecká a Kateřina Valková při řízení útoku tak úspěšně nebyly.

Další zápas české volejbalistky čeká 12. června v Humenném proti Slovenkám. Na závěr bojů ve skupině přivítají 15. června Švédky v Jablonci nad Nisou.

„Nedostali jsem se do hry. V žádné herní činnosti jsme nebyli agresivní. Jestli chceme ještě doufat v postup do Final Four, musíme se k dalším dvěma zápasům postavit zcela odlišně,“ uvedl trenér na svazovém webu.

Už úvod naznačil, jak Ukrajinky touží vrátit Češkám porážku z Brna. Domácí tým rychle vedl 11:2 a náskok jistě udržel. Ve druhé sadě se volejbalistkám po přímém bodu Valkové ze servisu povedlo srovnat na 8:8, ale chyby Češky srážely. V závěru v koncovce se ještě dostaly na 20:21, ale Ukrajinky hrály důrazněji.

Ve třetím setu trápily domácí jen krátce. Po třech tvrdých servisech Orvošové bylo srovnáno na 7:7, ale pak Češky ztratily šest bodů v řadě a bylo rozhodnuto. Ukrajina díky třetí výhře ze čtyř zápasů vystřídala soupeře v čele skupiny A.

„Soupeřky nás přehrály ve všech činnostech a zápas nám ujel na začátku prvního setu. Nefungovaly nám věci, které nám jdou normálně. Musíme se z toho oklepat a připravit se na další dva zápasy,“ řekla kapitánka Barbora Purchartová.