Opavští udrželi vítěznou sérii

Opava - Třetím vítězstvím v řadě se volejbalisté Opavy bodově dotáhli na DHL Ostrava. V sobotním 18. kole extraligy porazili Brno 3:2 (21, -25, -18, 19, 9), přičemž Ostravští prohráli v Českých Budějovicích 1:3 (-22, -22, 23, -20). "Škoda toho druhého setu," řekl opavský trenér Martin Demar. "Utkání se mohlo vyvíjet jinak."

V něm Opavané stále dotahovali náskok Brna a když se jim to podařilo, promarnili setbol.

"Ve druhé a třetí sadě vycházel hostům servis," upozornil Martin Demar. Také proto domácím selhávala jejich nejsilnější zbraň, obrana na síti.

"Bylo to o podání," podotkl opavský blokař Jiří Cerha. "Když nám šlo, odtlačili jsme soupeře od sítě a hned jsme lépe bránili."

V tie-breaku Opavským ale hodně pomohli hosté svými chybami. Třikrát útočili do autu a zkazili dvě podání.

"Sami jsme si to pokazili," uznal brněnský blokař Martin Klapal. "Problém byl už ve čtvrtém setu, v němž na nás domácí vletěli a všechno jim vycházelo."

Trenér Demar je přesvědčený, že opavský tým konečně začíná mít bojového ducha.

Jiří Cerha souhlasí: "To jsme dokázali tím, že jsme se zvedli i za stavu 1:2 na sety."