Odolena Voda ztratila první bod

• 2
Praha - V jedenáctém kole ztratili dosud neporažení volejbalisté Odoleny Vody první extraligový bod, který jim sebrala Ostrava. Zápas v hale soupeře sice tým ze severní Moravy dovedl do pátého setu, jenže ten skončil vítězstvím Chance v poměru 15:13. Za druhý Liberec se dnes posunul českobudějovický mistr, který získal tři body za hladkou výhru nad Zlínem.

Odolena Voda vstoupila do utkání s Ostravou ve zjevné pohodě a po dva sety diktovala tempo hry, přičemž hosté často chybovali už na přihrávce.

Stejný scénář držel domácí favorit i v sadě třetí do stavu 11:8, jenže když přišel na servis Jedlička, skóre šestibodovou šňůrou otočil. Hosté začali lépe i zkrácený tie-break a vedli 4:2, jenže strany se měnily při vedení Odoleny Vody 8:5, a tak i čtyři zkažené servisy ji o vítězství nepřipravily.

Liberec v Chomutově ztratil jen jeden set, bojovnost domácího Perštejna slavila v severočeském derby úspěch pouze ve druhém dějství.

České Budějovice nedovolily oslabenému zlínskému soupeři o řadu hráčů včetně trenéra Jakubíčka ani tento dílčí úspěch a poslední Matematicko-fyzikální fakulta neměla v Příbrami nárok smazat si nulu na kontě vítězství.