Radost volejbalistů Českých Budějovic

Radost volejbalistů Českých Budějovic | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Lídr extraligy z Českých Budějovic dominoval také Liberci

• 0
Volejbalisté Českých Budějovic vyhráli i pátý zápas v extraligové sezoně. Lídra tabulky nezastavil ani vicemistrovský Liberec, na jehož palubovce zvítězili 3:1.

Jihočeši ztratili teprve druhý set v tomto ročníku, když o druhou sadu zápasu přišli v dramatické koncovce. Finále třetího setu naopak rozhodli těsně pro sebe a vzápětí vítězství potvrdili. Liberec pohrál v soutěži potřetí za sebou.

Stejně jako vedoucí tým tabulky je bez porážky i třetí Zlín, který má odehrán o zápas méně a dnes deklasoval poslední Brno 3:0. Stejným výsledkem v Havířově potvrdily druhé místo v tabulce Benátky nad Jizerou a čtvrté vítězství v sezoně si připsala i Ostrava, jež po pětisetové bitvě uspěla v Odolena Vodě.

Domácí výhodu využili pouze sousedé v tabulce Příbram a ČZU Praha, kteří si shodně připsali druhé výhry v sezoně. Příbramští získali skalp mistrovského Kladna po výhře 3:1 a pražský celek stejným poměrem porazil Ústí nad Labem.