Liberec ztratil set, ale o vedení nepřišel

Praha - Volejbalisté Liberce porazili v jednom z duelu 14. kola extraligy Ostravu 3:1 a uhájili tak průběžné vedení v soutěži. Neklopýtly ani České Budějovice, které přehrály Zlín hladce 3:0 a na druhém místě jsou jen kvůli horšímu poměru setů. Zápas Kladna s Opavou se uskuteční až 28. ledna.

České Budějovice - Zlín 3:0 (17, 22, 18)
Jihočeši měli jasně navrch, byli jistější při zakončování útočných akcí, a když pro sebe rozhodli i vyrovnanější druhý set, nebylo o jejich triumfu pochyb.

Rozhodčí: Labašta, Pejpal. Čas: 65 min. Diváci: 400.
Č. Budějovice: Kust, Motys, Mach, Škodný, Štolfa, Michal, libero Habada - Smrčka, Zach.
Zlín: Calábek, Jánošík, Svoboda, Herich, Černý, Čajan, libero Chromý - Jakubíček, Fila, Filo.

Příbram - Brno 1:3 (15, -21, -25, -23)
Duel týmů uzavírajících tabulku začali lépe domácí, ale jejich snaha slavila úspěch jen v prvním setu, ve kterém soupeři nedali šanci. Hosté se ale vzchopili, vyhráli druhou sadu a potom dramatický závěr i té třetí, což zápas rozhodlo. Středočeši pak totiž pokračovali v jednom z nejhorších výkonů v sezoně a nezvládli ani koncovku čtvrtého setu.

Rozhodčí: Fink, Budík. Čas: 90 min. Diváci: 430.
Příbram: Havrlík, Rosenbaum, Čížek, Landa, Anděl, Boula, libero Pícha - Arkán, Šimeček, Pomr, Šimeček.
Brno: Pavlík, Diviš, Jelínek, Vokál, Polák, Sekanina, libero Bence - Klapal, Krč-Turba.

Liberec - Ostrava 3:1 (18, 22, -23, 21)
Liberec hladce získal první set a ve vyrovnané koncovce i druhý, takže to vypadalo, že Dukla si jde hladce pro tři body. Ve třetí sadě ale hosté zlepšili servis a získali tuto část zápasu ve svůj prospěch. Ani úvod čtvrtého setu se domácím nevydařil, prohrávali už 2:8 a pak i 11:15, ale podařilo se jim vývoj otočit na 21:16 a set i zápas vyhráli.

Rozhodčí: Klaisner, Grabovský. Čas: 103 min. Diváci: 250.
Liberec: Ticháček, Rejlek, Dittrich, Zadražil, Bíza, Jeslínek, libero Kryštof - Čermák, Veselý, Bican.
Ostrava: Goga, Konečný, Zedník, Procházka, Jedlička, Cerha, libero Správka - Ledvoň, Zvolánek.