Prostějovská smečařka Karolína Fričová útočí do rozhozené ostravské obrany.

Prostějovská smečařka Karolína Fričová útočí do rozhozené ostravské obrany. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

Prostějovské volejbalistky jasně vyhrály i v Ostravě a jsou stále bez porážky

• 0
Prostějovské volejbalistky dál vládnou bez porážky extralize, v 7. kole zvítězily hladce v hale Ostravy 3:0 po setech 25:16, 25:18 a 25:14. Hanačky dosud v nejvyšší soutěži ztratily jediný bod. Domácí tým prohrál potřetí z posledních čtyř zápasů a je nadále pátý jen díky lepšímu skóre před Olomoucí, která neuhrála ani set v Liberci.

Severočešky v sobotu jako jediný tým vyhrály doma a po předchozí první porážce v sezoně od pražského Olympu se vrátily na vítěznou vlnu. Také nedovolily soupeři dát v žádném setu ani 20 bodů a vyhrály 25:19, 25:17 a 25:16. Na druhém místě tabulky s jedním zápasem k dobru stále ztrácejí pět bodů na Prostějov a mají dvoubodový náskok na vicemistrovské Šelmy, které zvítězily 3:0 v hale posledního Frýdku-Místku.

V šestém utkání v ligové sezoně se premiérově radovaly z výhry volejbalistky mistrovského KP Brno. Neúspěšnou sérii ukončily v Přerově, kde zvítězily 3:1. Posledním týmem bez úspěchu zůstal Šternberk, který tentokrát navzdory 21 bodům Anety Weidenthalerové doma podlehl 1:3 Olympu. Až na druhý set, který ztratil v poměru 10:25, ale odehrál s favoritem vyrovnanou partii.