Olomoucké volejbalistky slaví výhru

Olomoucké volejbalistky slaví výhru | foto: Tomáš Krist, MAFRA

Volejbalistkám Olympu a Brna chybí k semifinále výhra, Frýdek vyrovnal

• 1
Volejbalistky Olympu Praha a KP Brno zvládly i druhé čtvrtfinálové zápasy a k postupu do dalšího kola play off jim chybí poslední krok. Olymp doma vyhrál nad Přerovem 3:1, Brno zdolalo Ostravu 3:2. Frýdek-Místek po úvodní porážce vyrovnal stav série s Olomoucí na 1:1.

Přerov v Praze vyhrál druhý set 25:18, ve třetím pak ale uhrál pouhých osm bodů a ani ve čtvrtém už favoritkám nevzdoroval. „Po vítězném setu hned odejdeme na přihrávce a jsme opět v defenzivě. Bohužel nejsme schopni předvést kvalitní výkon v celém zápase,“ zlobil se přerovský trenér Libor Gálík.

„Ve druhém setu jsme nepředvedly dobrý volejbal a udělaly jsme spoustu chyb. Naštěstí díky skvělému servisu Simony Kopecké se nám náramně povedl vstup do třetího setu a zápas už jsme měly pod kontrolou až do konce,“ řekla kapitánka Olympu Eva Hodanová.

Frýdek-Místek v sobotu Olomouci podlehl, dnes vyhrál první sadu až po dramatické koncovce 37:35 a nakonec po vítězství 3:1 stav série vyrovnal. Utkání Brna s Ostravou rozhodl ve prospěch domácích hráček až pátý set.

Třetí čtvrtfinálové zápasy se hrají ve středu.

Čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy žen

2. zápasy:

KP Brno - Ostrava 3:2 (-23, 21, -18, 20, 14)
Nejvíce bodů:
Toufarová 22, Fieldová 19, Vyklická 14, Marešová 12, Petrovičová 11 - Nachmilnerová 17, Zedníková 16, Kojdová 15, Ondrušková 11. Stav série: 2:0.

Frýdek-Místek - Olomouc 3:1 (35, 19, -18, 16)
Kubová 23, Jordanská 18, Závodná 16 - Košická 18, Dedíková 12, Polášková 11. Stav série: 1:1.

Olymp Praha - Přerov 3:1 (18, -18, 8, 13)