Radost volejbalistek Brna

Radost volejbalistek Brna | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Domácí celky zvládly i druhé čtvrtfinálové duely extraligy žen

I ve druhých čtvrtfinálových zápasech extraligy volejbalistek slavily výhry domácí týmy. Nejsnazší práci měly podle očekávání obhájkyně titulu z Prostějova, které porazily nováčka nejvyšší soutěže Šternberk hladce 3:0 za 65 minut. Tři sety stačily k výhře také Olympu v souboji s Olomoucí.

Ve druhé sadě sice Hanačky do poloviny vedly o dva až tři body, ale Olymp zásluhou výborné Vančurové stav rychle otočil. Poslední set byl nejvyrovnanější. Olomouc vedla 19:16, koncovku však za domácí vzala do svých rukou Šmídová, která uhrála poslední tři útoky a zápas ukončila esem.

Největší drama se odehrálo ve Frýdku-Místku, kde Slavia vyhrála úvodní dva sety a sahala po vítězstvím, kterým by před přesunem do Prahy vyrovnala na 1:1. Třetí tým dlouhodobé části však zabral, další dvě sady ovládl v koncovce po shodné výhře 25:22 a vyrovnaný tie-break získal v poměru 17:15.

Jedno vítězství dělí od postupu do semifinále i loňské semifinalistky z Brna, které zdolaly 3:1 Ostravu.