Volejbalista Petr Sedláček v zápase Zlína proti Budějovicím

Volejbalista Petr Sedláček v zápase Zlína proti Budějovicím | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Děláme víc chyb než soupeři, lituje zkušený zlínský blokař Sedláček

• 0
Jen jediný zlínský volejbalista odehrál strhující zápas s Českými Budějovicemi bez střídání. Tedy pokud pomineme jeho pravidelné výměny s liberem. Ovšem blokař Petr Sedláček by raději bral vítězství nad vedoucím týmem tabulky, i kdyby kvůli tomu musel na lavičku.

"Zkoušeli jsme všechno možné, abychom vyhráli. Bohužel to nevyšlo," řekl Sedláček po prohře 2:3.

Už podruhé v řadě jste těsně prohráli v tie-breaku. Proč?
Asi děláme víc chyb než soupeř. Přitom pátý set dobře rozjedeme, ale nevydržíme až do konce. Musíme se z toho poučit.

V úvodu tie-breaku jste vedli 3:0, ovšem Budějovice okamžitě vyrovnaly. Šlo o rozhodující moment?
Vždy je dobré, když se vám vydaří začátek. Ale tři body, to je takové vedení nevedení. Soupeř udělá jednu ztrátu, podaří se mu útok a už je to srovnané. Vést o tři body se víc vyplatí ve druhé půli tie-breaku.

Tak to vypadalo v minulém kole v Benátkách nad Jizerou, kde jste v pátém setu vedli 13:10 a stejně jste prohráli. nepoznamenalo vás to?
Rozhodně ne. Jsou tady zkušení hráči.

Během pěti dnů jste nastoupili proti prvnímu a druhému týmu tabulky. Co vám tato utkání ukázala?
Že první trojka je vyrovnaná. Uvidíme, co bude dál, jak to bude vypadat v play-off.

Které utkání bylo těžší?
To druhé. Nechci Benátky podceňovat, ale Budějovice mají kvalitnější tým.

Pokud byste oba zápasy zvládli, mohli jste jít na první místo v tabulce. Takhle jste zůstali třetí. Co to znamená pro zbytek základní části?
Zůstáváme nohama na zemi. Hrajeme bojovný volejbal, na který máme. Je jedno, jestli jsme teď první, druzí nebo třetí. Závěry bych z toho nedělal, protože nás čeká play-off a to je úplně jiná soutěž.