Brňanky i Olomouc v Poháru CEV vítězí

Čerkasy - Volejbalistky KP Brno a UP Olomouc zatím v utkáních kvalifikačních skupin Poháru CEV neokusily trpkost prohry. Brňanky na Ukrajině zdolaly řecký Apollonios Keratsini 3:0. Olomouc stejným skóre převýšil Intercollege Nikósie a v neděli se utká v boji o postup do osmifinále s belgickým Kieldrechtem.

KP Brno - Apollonios Keratsini 3:0 (22, 23, 20)

Brněnské hráčky předčily svého protivníka nápaditější hrou na síti. V prvním setu držely sice řecké volejbalistky krok do stavu 20:20, koncovka ale vyzněla ve prospěch zkušenějších loňských českých mistryň. Obdobný průběh měl i druhý set.

Brňanky těžily hlavně z dobré hry opor Magátové, Hasalíkové a Těknědžjanové.

V třetím setu už na kurtu vládly zcela jednoznačně Brňanky, které nedaly soupeřkám naději na případný zvrat a zisk alespoň jedné sady. "Dařila se nám kromě dobré obrany hlavně útočná hra, v níž jsme se uplatnili důrazem," řekl trenér Miroslav Čada.

V neděli se volejbalistky Brna v Čerkasech utkají v souboji o postup do prosincového osmifinále s rovněž neporaženým Besiktasem Istanbul.

Rozhodčí: Klehr (Pol.), Lukin (Rus.). Čas: 77 min. Diváci: 400.
Sestava Brna: Kubínová, Tobiášová, Těknědžjanová, Franková, Hasalíková, Magátová, libero Tomanová - Měrková, Melichárková.

Besiktas Istanbul - Čerkasy 3:0 (18, 18, 20).
Pořadí po dvou kolech: 1. KP Brno 4 body (skóre 6:0), 2. Istanbul 4 (6:1), 3. Keratsini 2 (1:6), 4. Čerkasy 2 (0:6).

UP Olomouc - Intercollege Nikósie 3:0 (15, 15, 19)

Hanačky po dvou kolech domácí turnaj vedou s lepším skóre, neboť dnes snadno porazily i nejslabšího účastníka kyperskou Nikósii. "Bylo to povinné vítězství. I když koncentrace nebyla taková jako včera, utkání se vyhrálo hladce," řekl novinářům
trenér Jiří Teplý.
Rozhodčí: Momirov (Bul.), Rietfort (Něm.). Čas: 64 min. Diváci: 200.
Sestava Olomouce: Dedíková, Piňosová, Michnová, Mátlová, Kunhartová, Gregorová, libero Horní - Janečková, Mrázková, Lévková.

Asterix Kieldrecht - ŽOK Rijeka 3:2 (-22, 22, 20, -21, 12)
Rozhodčí:
Lagierski (Pol.), Davidovič (SČH). Čas: 99 min.

Pořadí po dvou kolech: 1. Olomouc 4 body (skóre 6:0), 2. Kieldrecht 4 (6:2), 3. Rijeka 2 (2:6), 4. Nikósie 2 (0:6).