Brazilští šampioni zvítězili v Argentině

• 0
Praha - Brazilští volejbalisté vykročili za dalším triumfem ve Světové lize vítězně. Úřadující olympijští vítězové, mistři světa a obhájci prvenství v této milionové porazili ve svém prvním utkání Argentinu v San Juanu 3:0. Největší práci měli v druhém setu, který vyhráli minimálním bodovým rozdílem 25:23.

Úvodním dvoukolem prošly bez ztráty bodu celky Finska, Polska, Itálie, Bulharska a Kuby. Italové neprohráli v Číně ani set, Poláci dvakrát uspěli v USA.

Celek Srbska a Černé Hory oplatil v Japonsku porážku domácím reprezentantům, v dnešní odvetě vyhráli hosté 3:1.

Do srpnového finálového turnaje v Moskvě postoupí šest mužstev. Kvalifikují se vítězové čtyř skupin, pořádající Rusko a tým, který obdrží od mezinárodní federace divokou kartu.