Pierre-Hugues Herbert (vpravo) a Nicolas Mahut, vítězové mužské čtyřhry na...

Pierre-Hugues Herbert (vpravo) a Nicolas Mahut, vítězové mužské čtyřhry na Roland Garros | foto: Reuters

Čtyřhru na Roland Garros ovládli podruhé v kariéře Herbert s Mahutem

• 0
Francouzští tenisté Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut vyhráli podruhé v kariéře čtyřhru na Roland Garros. Šampioni z roku 2018 porazili před domácím publikem na pařížské antuce kazašský pár Alexander Bublik, Andrej Golubjev 4:6, 7:6, 6:4.

Šestí nasazení Herbert s Mahutem, kteří společně získali titul na všech čtyřech grandslamových turnajích, prohráli úvodní set za 32 minut. Druhý, v němž byli dva míčky od porážky, ale po téměř hodinovém boji získali v tie-breaku 7:1 a třetí sadu už měli pod kontrolou.

Domácí grandslam vyhráli dvakrát jako první Francouzi od druhé světové války. Společnou sbírku trofejí z turnajů velké čtyřky načali v roce 2015 na US Open. O rok později ovládli Wimbledon, na první pařížský triumf pak navázali v roce 2019 ziskem titulu na Australian Open.