POZDĚ NA MÍČI. Ve druhé sadě semifinálového duelu v Tokiu Petra Kvitová proti

POZDĚ NA MÍČI. Ve druhé sadě semifinálového duelu v Tokiu Petra Kvitová proti Věře Zvonarevové místy nestíhala. Výsledkem byla prohra 0:6 a vyřazení. | foto: AP

Po kolapsu ve druhém setu Kvitová skončila v Tokiu v semifinále

• 103
Jako by poměrně jasná prohra v tie-breaku prvního setu předznamenala pád Petry Kvitové v druhé sadě semifinálového zápasu v Tokiu. Ruska Věra Zvonarevová české tenistce udělila kanára a nedala jí šanci na zvrat.

V prvním setu ještě wimbledonská vítězka zprvu dokázala čelit útoku fyzicky dobře vybavené soupeřky, dokonce ji přehrávala.

Získala osm z úvodních deseti výměn, trefovala údery tvrdě k čarám a za necelých dvacet minut vedla 4:0. Výborně returnovala z bekhendu a třikrát vzala nepřesné Zvonarevové servis.

Za stavu 5:1 měla Kvitová první setbol, ale udělala chybu z forhendu a Ruska se chytla. Zpřesnila hru, přestala chybovat a najednou začala kazit fulnecká rodačka. Další dva setboly nevyužila při svém podání za stavu 5:3 kvůli chybě z bekhendu a následné dvojchybě. Její sebevědomí kleslo na nulu.

Ve zkrácené hře první sady proti ní Ruska dokázala uplatnit svůj forhend. Vedení 1:0 v zápase získala přesným a tvrdým volejem.

Pod žhnoucím japonským sluncem se Kvitová pokusila dostat se zpět do zápasu brejkboly v prvním a třetím gamu druhé sady. Ale nevyužila je a dál se utápěla v nevynucených chybách, kterých nakonec udělala 37. Začala vypadat, jako by už nejraději zmizela v šatně. Kupila chybu na chybu a zápas ukončila po hodině a půl dalším zkaženým bekhendem do sítě.