Nadal v Dubaji vypadl, vyřadil ho Roddick

Dubaj - Americký tenista Andy Roddick porazil ve čtvrtfinále turnaje v Dubaji druhého hráče světa Rafaela Nadala ze Španělska 7:6, 6:2. Ve čtyřhře jdou dál Martin Damm s Pavlem Víznerem, kteří ve dvou setech přehráli německo-ruský pár Phillipp Kohlschreiber, Michail Južnyj.

Roddick v utkání tradičně těžil z dělového servisu, na který nenašel vítěz tohoto turnaje z roku 2006 recept. V prvním setu nedokázal Roddick proměnit ani jeden ze sedmi brejkbolů a vyrovnaný set pro sebe rozhodl nejtěsnějším poměrem v tie-breaku.

V druhém setu se mu naopak hned na úvod podařilo prolomit Nadalův servis a také díky 17 esům vyrovnal se svým soupeřem bilanci vzájemných zápasů na 2:2.

Na tenisovém turnaji v Dubaji vypadl před branami semifinále také čtvrtý nasazený hráč David Ferrer, kterého ve španělském duelu vyřadil Feliciano Lopez. Šestadvacetiletý přemožitel nejlepšího českého hráče Tomáše Berdycha porazil papírového favorita 6:4 a 6:3.

Lopez, 41. hráč světa, se o postup do finále utká s turnajovou pětkou Nikolajem Davyděnkem z Ruska. Ten po výhře nad Janem Hernychem ukončil i cestu Andyho Murraye, nečekaného pokořitele světové jedničky Rogera Federera.

Hladce postoupil do semifinále srbský tenista Novak Djokovič a zůstal nejvýše nasazeným hráčem, který ještě pokračuje v turnaji. Ruskému soupeři Igoru Andrejevovi povolil pouze tři gamy.

Na turnaji hraném na tvrdém povrchu si tenisté rozdělí dotace ve výši 1 401 000 dolarů.