Diskuze

Ostrava korunovala tenisové mistry Česka. Vyhráli Mendesová a Franěk

Pernilla Mendesová z Prechezy Přerov a Michal Franěk z Realsportu Nymburk jsou mistry republiky v tenise. To vyvrcholilo v pátek v Ostravě. Franěk ve finále porazil Daniela Knoflíčka 6:4, 4:6, 6:2 a získal prémii 60 tisíc korun. Mendesová zdolala Vendulu Žovincovou 6:4, 6:1, přičemž odměnou jí je 40 tisíc korun. Celkem byl šampionát dotovaný 255 000 korunami.
JF

Opravdu zajímavá zpráva!!! Mistrovství státu, který vyhrává světové soutěže týmů a má hráče do první stovky v mužích i ženách, vyhrají zcela neznámí hráči. Tipnul bych si, že tam nezabrousil ani Kaderka. Co upravit ceny za umístění v dolarech?

0 1
možnosti
PV

P15e21t47r 59V92r82a79n16i26k

21. 8. 2015 23:33

Pokud chcete cesky tenis znicit uplne, tak samozrejme upravte ceny.;-)

0 0
možnosti

Nazývat tenhle turnaj "mistrovstvím" je velmi úsměvné. Kdyby tu hrála opravdu kompletní česká špička, tak by se Franěk nevešel ani do hlavní soutěže.

3 0
možnosti
PV

P31e97t70r 93V13r32a64n32i15k

21. 8. 2015 19:16

Michal Franek, slysim poprve. Kazdopadne gratulace.

1 0
možnosti
TM

T65o44m17á11š 78M81o81t14l

21. 8. 2015 21:23

Já taky!... Na světovém žebříčku Franěk nefiguruje = poslední náš tenista je tam s jedním bodem Zedník na 2178. místě (z našich 46. hráč tam).

Podle našeho českého mužského celostátního žebříčku za rok 2014 figuruje tenhle 26 letý hráč na 32. místě. (na druhou stranu turnaje se ale zúčastnilo spoustu hráčů před ním, kteří ho mohli a asi i měli papírově porazit a nepodcenit ho! Možná ale jeho výkonnost leží výše, než ten žebříček ukazuje, nebot´ loni se účastnil ve dvouhře jen 7 turnajů a v deblu 9.)

O Pernille jsem už psal... 20 našich hráček je momentálně před ní, ale v kategorii přechodu do 21 let je to 12 hráček a ročníkově 1994 je to naše 4. hráčka-po Smitkové, Martincové, Štefkové a Malečkové (nepočítáme-li samozřejmě ještě ty mladší ročníky před ní), či-li v tenisovém prostředí dostatečně známa-např. i z Extraligy z Prostějova.