Jan Hernych

Jan Hernych | foto: AP

Souboj generací: Hernych v boji o Australian Open udolal Pavláska

• 2
Byla to bitva generací. A vítězně z ní odešel veterán. Pětatřicetiletý Jan Hernych získal třísetové české drama v 2. kole kvalifikace tenisového Australian Open. O patnáct let mladšího Adama Pavláska zdolal 6:7, 6:3 a 14:12 po více než tříhodinovém boji, přičemž poslední set trval hodinu a 37 minut.

„Bylo to opravdu, opravdu nadmíru vyrovnané a já byl na konci ten šťastnější, abych řekl pravdu,“ uvedl dvoustý hráč světa Hernych na webu turnaje.

Hernych byl na pokraji vyřazení. Mladík Pavlásek (240. ATP) mu vzal v rozhodující sadě servis a podával za stavu 12:11 na vítězství, ale neuspěl. Hernych získal tři hry v řadě a zápas ukončil. „Snad mi pomohly zkušenosti, abych to zvládl, a teď jsem jenom šťastný, že jsem bojoval až do konce,“ řekl Hernych.

Pavlásek, který začátkem roku na Hopmanově poháru porazil světovou devatenáctku Itala Fabia Fogniniho, nastřílel 18 es, ale udělal i deset dvojchyb. „Před zápasem jsem Adama moc dobře neznal, nikdy jsme spolu nehráli, ale po tomhle zápasu můžu říct, že znám jeho hru moc dobře,“ usmál se Hernych.

O šestou účast v hlavní soutěži Australian Open a první od roku 2011, kdy došel až do 3. kola, si Hernych zahraje s Alexem Kuznetsovem z USA.

V kvalifikaci žen porazila ve 2. kole v dalším českém duelu Denisa Allertová Andreu Hlaváčkovou 4:6, 6:3 a 6:3. Do posledního kola postoupily i Renata Voráčová a Lucie Hradecká.