TŘETÍ KOLO. Klára Zakopalová si zahraje ve Wimbledonu ve třetím kole.

TŘETÍ KOLO. Klára Zakopalová si zahraje ve Wimbledonu ve třetím kole. | foto: Reuters

Zavřela se na záchodě a zanadávala si. Pak Zakopalová postoupila

• 6
Londýn (Od zpravodaje MF DNES) - Po prohraném prvním setu s Běloruskou Olgou Govorcovovou požádala Klára Zakopalová o pauzu, odešla z kurtu. "Zavřela jsem se na záchodě. Nadávala jsem si, vyprávěla si, že to takhle nejde," vysvětlila později. Pomohlo to, po vítězství 2:6, 6:1, 6:2 je česká tenistka potřetí v kariéře ve třetím kole Wimbledonu.

Zaspala jste úvod utkání?
Vůbec jsem se necítila dobře. Soupeřka riskovala a docela jí to tam padalo. Byla jsem mimo rytmus, špatně jsem servírovala, špatně jsem se hýbala. V prvním setu mě převálcovala.

Pak jste odešla na toaletu. Tolik vám to pomohlo?
Zavřela jsem se na záchodě. Nadávala jsem si, vyprávěla si, že to takhle nejde. Že musím něco změnit.

Kdy vás tenhle tah napadl?
Až v průběhu zápasu. Zkusila jsem to. Zkouší to všichni, tak jsem se nestyděla. Naštěstí to zabralo.

Bylo to také tím, že se Běloruska zhoršila?
Vyhecovala jsem se, dost jsem si na kurtu zakřičela, což mi v poslední době pomáhá. A ona taky šla trochu dolů. Když jsem ve třetím setu vyhrála první tři gamy, bylo už skoro rozhodnuto.

Cítíte, že jste na vlně?
Asi mám trochu lepší období. Nakopla mě Paříž, kde jsem hrála dobré zápasy. Jsem sebevědomější v rozhodujících chvílích.