Martina Hingisová

Martina Hingisová ve vítězném finálovém utkání. | foto: Reuters

Hingisová popáté vyhrála turnaj v Tokiu

Tokio - Švýcarské tenistce Martině Hingisové turnaj v Tokiu svědčí. Ve finále letošního ročníku porazila srbskou soupeřku Anu Ivanovičovou hladce 6:4 a 6:2 a klání Pan Pacific Open tak vyhrála už popáté v kariéře. To se dosud žádné hráčce nepodařilo. Američanka Lindsay Davenportová to zvládla čtyřikrát.

Turnajová dvojka Hingisová finálovou soupeřku vyřídila za 71 minut a vybojovala třetí titul od loňského návratu na kurty po zdravotní pauze.

"Teď je pro mě každé vítězství v turnaji dvojnásob sladké, v letech 1997 a 1998 to bylo jaksi normální," řekla Hingisová po zisku 43. trofeje v kariéře.

"Nemyslela jsem si, že budu zase vyhrávat turnaje, teď ale cítím, že si to zasloužím," dodala vítězka tokijského klání z let 1997, 1999, 2000 a 2002.

Devatenáctileté Ivanovičové, jež byla na turnaji nasazenou pětkou, oplatila porážku z předchozího jediného vzájemného duelu. Vloni v Montrealu proti ní neuhrála ani set. Šestadvacetiletá Hingisová obdržela za vítězství prémii 182.000 dolarů.

Dvouhra - finále:
Hingisová (2-Švýc.) - Ivanovičová (5-Srb.) 6:4, 6:2.
Čtyřhra - finále:
Raymondová, Stosurová (1-USA/Austr.) - Kingová, Stubbsová (USA/Austr.) 7:6 (8:6), 3:6, 7:5.

DALREY BEACH

James Blake může přijet do Ostravy k víkendovému utkání Davisova poháru proti českým tenistům ověnčený turnajovým prvenstvím. Americký favorit si v semifinále v Delray Beach poradil s Benjaminem Beckerem po setech 6:3 a 7:6 a ve finále si o titul zahraje s Xavierem Malissem, který je ale specialistou na floridské klání.

Jenže na finále si zatím musí počkat. Pro nepříznivé počasí byl závěrečný zápas turnaje odložen až na dnešek.

Belgičan jako turnajová trojka znemožnil konání amerického finále, když porazil Vincenta Spadeu dvakrát 6:2. Potřetí za sebou a popáté celkově tak postoupil v Delray Beach do finále, přičemž předloni soutěž s dotací 416.000 dolarů vyhrál.

Dvouhra - semifinále:
Blake (1-USA) - Becker (4-Něm.) 6:3, 7:6 (9:7)
Malisse (3-Belg.) - Spadea (8-USA) 6:2, 6:2

VIŇA DEL MAR

Chilský tenista Nicolas Massu se znovu nedočkal titulu na domácím antukovém turnaji ATP ve městě Viňa del Mar. Ve finále totiž podlehl Luisi Hornovi z Peru 5:7, 3:6 a zůstal stejně jako loni těsně pod vrcholem. Před rokem Massua připravil o triumf Argentinec Jose Acasuso.

Massu přitom v prvním setu nedělního finále podával za stavu 5:3 na vítězství, ale pak získal Horna šest gamů za sebou a vývoj otočil až ve svůj druhý titul v kariéře. Z něj se šestadvacetiletý tenista radoval po necelých dvou hodinách hry. Navíc získal prémii 67.110 dolarů.

Massu (3-Chile) - Montaňes (7-Šp.) 6:1, 6:3
Horna (5-Peru) - Arguello (8-Arg.) 7:5, 6:4
Horna (5-Peru) - Massu (3-Chile) 7:5, 6:3.
Capdeville, Hernandez (Chile/Šp.) - Montaňes, Ramirez Hidalgo (Šp.) 4:6, 6:4, 10:6.

ZÁHŘEB

Chorvatskému tenistovi Ivanu Ljubičičovi se nepovedlo obhájit loňský titul na domácím turnaji v Záhřebu. Vítěz premiérového ročníku a největší favorit dnes podlehl ve finále za dvě a půl hodiny Marcosi Baghdatisovi z Kypru po setech 6:7, 6:4 a 4:6.

Jednadvacetiletý Baghdatis za svůj druhý turnajový triumf v kariéře získal šek na 58.820 eur.

Prvního společného titulu se ani na třetí finálový pokus nedočkali čeští deblisté František Čermák s Jaroslavem Levinským, kteří podlehli Němcům Michaelu Kohlmannovi a Alexandrovi Waskemu 5:10 v supertie-breaku rozhodujícího setu.

Baghdatis (2-Kypr) - Ljubičič (1-Chorv.) 7:6 (7:4), 4:6, 6:4.

Kohlmann, Waske (Něm.) - Čermák, Levinský (4-ČR) 7:6 (7:5), 4:6, 10:5.