Čeští tenisté ve Světového poháru prohráli

Düsseldorf - Čeští tenisté v prvním zápase Světového poháru prohráli. Nejprve Radek Štěpánek podlehl Fernandu Gonzalezovi, pak ale dokázal Jiří Novák zvítězit ve druhé dvouhře a vyrovnal. Nejlepší český tenista zdolal Nicolase Massua, přestože v prvním setu prohrával už 2:5. Ovšem v rozhodující čtyřhře česká dvojice opět zaváhala.

Česká dvojice přitom do zápasu vstoupila úspěšně a první set vyhrála 6:4. Pak se však karta obrátila a obhájci titulu další dvě sady získali pro sebe shodným poměrem 6:2.

V druhém utkání červené skupiny se z vítězství 2:1 radovali němečtí tenisté. Domácí dvojice Rainer Schüttler, Nicolas Kiefer v rozhodujícím deblu porazila španělský pár Albert Costa, Alex Corretja 6:2 a 6:3.

Česká republika - Chile 1:2
Štěpánek - Gonzalez 3:6, 4:6
Novák - Massu 7:6 (8:6), 6:0
Novák, Štěpánek - Gonzalez, Massu 6:4, 2:6, 2:6

Německo - Španělsko 2:1
Schüttler - F. Lopez 6:3, 6:4
Haas - Costa 6:7 (3:7), 2:6
Schüttler, Kiefer - Costa, Corretja 6:2, 6:3