Tomáš Berdych

Tomáš Berdych | foto: AP

Berdych i Cetkovská jsou v semifinále, Zakopalová drtivě prohrála

• 33
Český tenista Tomáš Berdych prošel na turnaji ve švédském Bastadu do semifinále. Slovince Blaže Kavčiče vyřadil po setech 6:1, 6:4. Semifinále bude hrát i Petra Cetkovská v Palermu. Italku Saru Erraniovou udolala 5:7, 6:3, 7:6. Klára Zakopalová na stejném turnaji nestačila na Slovinku Hercogovou, které podlehla 1:6, 1:6.

Turnaj v Bastadu - Berdycha čeká Söderling

V boji o finále už čeká světovou osmičku Berdycha těžší soupeř, narazí na domácí turnajovou jedničku Robina Söderlinga.

Se Söderlingem, který předloni získal v Bastadu titul a loni prohrál ve finále, se Berdych dosud utkal devětkrát a šestkrát pátému hráči světa podlehl.

V případě semifinálového vítězství by si Berdych zahrál o titul z Bastadu už potřetí v kariéře. V roce 2005 prohrál s Rafaelem Nadalem, tři roky nato nezvládl finále s dalším Španělem Tommym Robredem.

Turnaj mužů v Bastadu

Dvouhra - 2. kolo:
Haider-Maurer (Rak.) - Volandri (It.) 6:3, 7:6 (9:7)
Ryderstedt (Švéd.) - Ramirez Hidalgo (Šp.) 6:4, 6:2
Almagro (4-Šp.) - Olaso (Šp.) 6:2, 6:3

Čtvrtfinále:
Berdych (3-ČR) - Kavčič (Slovin.) 6:1, 6:4
Söderling (1-Švéd.) - Starace (8-It.) 6:3, 6:4
Ferrer (2-Šp.) - Haider-Maurer (Rak.) 6:1, 6:1
Almagro (4-Šp.) - Ryderstedt (Švéd.) 6:4, 7:6 (7:4)
Semifinálové dvojice:
Söderling - Berdych
Almagro - Ferrer

Turnaj v Palermu - Cetkovská postup vydřela

Cetkovská se o finále utká v sobotu se Španělkou Anabel Medinaovou-Garriguesovou.

Vyčerpávající první vzájemný duel s Eraniovou rozhodla v tie-breaku. Ten byl vyrovnaný do stavu 4:4, ale poslední tři míče získala česká tenistka a udržela se ve hře o svůj první titul ve dvouhře na okruhu WTA.

Devětadvacetiletá Zakopalová se v souboji s o devět let mladší sousedkou ve světovém žebříčku Hercogovou nemohla opřít o podání. Soupeřce pomohla k snadnému postupu šesti dvojchybami, vlastní servis si vyhrála za celý zápas jen v jediném případě. Turnajová sedmička Hercogová zvítězila za pouhých 48 minut.

O deblový titul si v Palermu zahrají Andrea Hlaváčková, letošní vítězka čtyřhry na French Open, s Klárou Zakopalovou, které vyhrály i svůj třetí zápas na turnaji bez ztráty setu. Druhý nasazený pár porazil srbsko-francouzskou dvojici Mirčičová, Thorpeová 6:2, 6:4.