Právník zahraniční sázkovky odpovídal čtenářům: Česko porušuje práva EU

Martin Lyčka z právního oddělení Betfairu

28 2011
Připravuje se Česko zbytečně o stovky milionů korun? Zahraniční sázkové kanceláře působí v zemi bez licence, a i přes vysoké zisky tedy neplatí daně. Právník britského Betfairu Martin Lyčka ale v on-line rozhovoru se čtenáři prohlásil, že chyba je v české legislativě, která v rozporu s evropským právem neumožňuje zahraničním sázkovkám proniknout na tuzemský trh.

Počínání zahraničních sázkovek škodí především tuzemským provozovatelům, kteří dodržují licenční podmínky a i kvůli tomu zaostávají za konkurencí. Proti "nelegálním" soupeřům tak tvrdě bojují.

Odpovědi Martina Lyčky čtěte ZDE

 "Jestli u nás chtějí podnikat, ať splní podmínky a zažádají o licenci. Stejně jako my. Jinak by je politici měli zakázat a blokovat jejich činnost," navrhuje ředitel Tipsportu Petr Knybel.

Světoví giganti jako Betfair, Bwin, Sportingbent nebo Bet-at-home se ale brání. Viníkem zamotaného sporu je podle nich česká vláda a špatný loterijní zákon, který dostatečně neupravuje on-line sázení.

Zahraniční sázkové kanceláře na českém trhu

Přečtěte si i další články

"Místní legislativa je pro nás nepřijatelná," tvrdí Martin Lyčka z právního oddělení sázkové burzy Betfair. "My jsme internetový byznys a je pro nás neúnosné budovat pobočky a datová centra v každé zemi, jak žádají místní zákony."

Podle něj se Betfair placení povinných odvodů nevyhýbá, brání mu ale právní prostředí. "Nechceme, aby někdo říkal, že podnikáme nelegálně," prohlašuje. 

 Další podrobnosti o sporu sázkových kanceláří a zajímavosti ze zákulisí jedné z největších společností na poli kurzových sázek najdete v on-line rozhovoru.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Najdete na iDNES.cz