Pokerový král Staszko dostal od Třince medaili a flanelovou košili

Martin Staszko dostal od starostky rodného Třince Věry Palkovské flanelovou košili a pamětní medaili města. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

16 2011
Českého pokerového krále Martina Staszka ve středu přivítal domovský Třinec. Od starostky dostal pamětní medaili a pro štěstí v dalších turnajích i kostkovanou flanelovou košili s odznakem města.

"Kostkovanou flanelovou košili jsem si vzal náhodou první den soutěže a od té doby ke mně patří. Podle ní mě všichni poznají i v dalších turnajích, budu si ji brát i dál," okomentoval Martin Staszko netradiční dar.

"Budu strašně ráda, když si ji i s odznakem města vezmete na podobné finále. Je pro štěstí i na památku," kontrovala starostka Věra Palkovská.

Martin Staszko v obležení novinářů na třinecké radnici.

Martin Staszko v obležení novinářů na třinecké radnici.

Ani krátce po druhém místě na největším světovém pokerovém turnaji v Las Vegas nebude třinecký rodák odpočívat. Už o víkendu jej čeká cesta na turnaj do Londýna, v pondělí se pak zúčastní mistrovství republiky v Praze.

"Kromě turnajů jsem teď pozvaný na různá natáčení, koliduje mi všechno se vším," popsal nabitý program Staszko. Právě nenadálá popularita je zatím největší změnou v jeho životě.

"To ostatní se uvidí hlavně v budoucnu," dodal Staszko. I dál se chce profesionálně věnovat pokeru a vyhraných 98 milionů korun investovat hlavně do cestování. "Chtěl bych vidět celý svět. Moje cesty budou sice především spjaté s pokerem, ale rád bych ty země poznal i z jiné stránky," řekl Staszko.

JE TO BALÍK. Aby měli finalisté Světové pokerové série o motivaci postaráno,
MEDIÁLNÍ POZORNOST. V centru zájmu televizních kamer Martin Staszko nikdy
ČESKÝ ZÁSTUPCE. Chipleaderem u finálového stolu Main Eventu slavné World Series

Pokerový mistr také uvažuje, že část financí věnuje na charitu. "Už v létě, když začal finálový stůl, jsem v Americe část peněz věnoval na dobročinné účely. Tady v Česku se ale zatím rozkoukávám, ještě nevím o ničem konkrétním," uvedl.

Díky Martinovi Staszkovi je Třinec známý po celé světě. "Jsem moc rád, že se mi povedlo Třinec zpropagovat v zahraničí. Stávalo se, že se mě tam ptali, odkud jsem. Když jsem mluvil o Třinci, tak jsem samozřejmě zmínil, že naši hokejisté vyhráli extraligu, že máme železárny a kousek za městem hory," dodal Staszko.

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Najdete na iDNES.cz