Německý šampionát v Rozvadově vyhrál Růžička, vyřadil i Staszka

K ODVETĚ NEDOŠLO. Německý šampion Světové série v pokeru Pius Heinz (vlevo) se měl na turnaji v Rozvadově utkat znovu s Martinem Staszkem. Kvůli nemoci ale nepřijel. Turnaj vyhrál další Čech Vojtěch Růžička. | foto: ČTK

14 2012
Český pokerový profesionál Vojtěch Růžička potvrdil formu z posledních měsíců a v Rozvadově ovládl mistrovství Německa a získal přes tři miliony korun. V cestě za triufem porazil i třineckého Martina Staszka, který si loni v Las Vegas vydělal skoro 100 milionů.

Původně měl být čtyřdenní pokerový festival pod názvem German Championship of Poker VII odvetou právě za loňské finále Světové série, kdy Staszko podlehl jen Piu Heinzovi. Německý student totiž organizátorům akce přislíbil účast. Ze své vlasti to na hranice s Českem neměl daleko. Jenže onemocněl a nakonec nepřijel.

Největší hvězdou turnaje tak byl jeho krajan Martin Finger, který v prosinci zvítězil na European Poker Tour v Praze. On-linový specialista pak v pokerovém světě proslul konfliktem s kanadským profesionálem Jonathanem Duhamelem.

Po turnaji na Bahamách se v opilosti pohádali v baru, Finger byl vyveden ochrankou, ale na Duhamela si počkal venku a napadl ho. Pak se tím "pochlubil" na internetu. V Česku se ale s nikým nepopral. "Ve skutečnosti nejsem vůbec člověk, který by vyhledával nějaké konflikty," přiznal se v rozhovoru pro server pokerzive.cz.

Pokerově se mu ale příliš nedařilo, a tak mohl odjet z rozvadovského King's kasina domů. 

Rozvadov láká hráče také na dobré jídlo

Do rozvadovského King's kasina nejezdí pokeroví hráči jen s vidinou možného výdělku, ale také se dobře najíst. Na turnajích jsou totiž běžnou záležitosti obrovské rauty a právě kasino King's je má na vysoké úrovni. Organizátoři se navíc při únorovém turnaji GCOP mohli pyšnit překonáním rekordu. V jednu chvíli se totiž v Rozvadově hrála tzv. cashgame na 24 stolech. Loni na EPT v Praze to bylo "jen" dvacet.

Úspěšní byli naopak Češi. Na finálový stůl hlavního turnaje se dostali tři a bodovali i v dalších doprovodných turnajích, kterých německý šampionát nabídl kolem dvaceti.

Do hlavního turnaje se přihlásilo celkem 207 hráčů za buy-in (vstupní poplatek) dva a půl tisíce eur. Na placených pozicích si hráči rozdělili půl milionu eur. Nejvíc ze všech bral Růžička - přes 120 tisíc, což jsou v přepočtu zhruba tři mliony českých korun.

V pátek do turnaje nevstupoval úplně v pořádku, ale své zkušenosti postupně prodal a vydržel u stolu nejdéle. V pondělí odpoledne usedl společně se Staszkem k finálovému stolu. Třinecký boháč opět oblékl "vítěznou" košili, tentokrát už bez české vlajky. Zato s logem sponzora.

Zhruba v polovině finále došlo na přímý český souboj - Růžička držel dvě esa, nejsilnější kombinaci, a Staszka s esem a sedmičkou vyřadil. Finalista Světové série tak skončil na šestém místě a odnesl si přes půl milionu. Pátý byl Petr Hlaváček.

Růžička se výhry dočkal až v úterý před druhou hodinou ranní. V takzvaném heads-upu porazil Srba Šekularace a připsal si tak po dílčích úspěších na prosincových světových turnají v Praze dosud nejvyšší výhru v živém pokeru.

Autor:

Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz