Kdyby chobotnice Paul sázela, vyhrála by 150násobek počátečního vkladu

NEJLEPŠÍ SÁZKAŘ. Chobotnice Paul si mohla pěkně vydělat, kdyby své tipy jen neroztrubovala do světa, ale taky si vsadila. | foto: AP

13 2010
Nejlepším sázkařem fotbalového mistrovství světa se stává... Chobotnice Paul! Kdybyste během šampionátu sázeli podle tipů hlavonožce z akvária v Oberhausenu, z tisícovky byste po turnaji měli 150 tisíc korun.
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

Paul během šampionátu, který se konal v Jižní Africe, tipoval všechny zápasy německého týmu a finále Nizozemsko - Španělsko. Všech osm utkání trefil.

Ať už v tom byly nadpřirozené schopnosti světoznámé chobotnice nebo jen fígl zaměstnanců Mořského světa, mohli jste pěkně vydělat, kdybyste Paulovi věřili. Tak dobré rady jste na internetu či v televizi nenašli.

Zakumi, maskot světového poháru v JAR.MS ve fotbale

Přečtěte si všechno podstatné o kurzových sázkách na mistrovství světa ve fotbale, které se hraje v JAR

Schválně počítejte:

Konzervativnější variantou bylo vsadit vždy tisíc korun, čistou výhru si ponechat a na další utkání vložit zase jenom tisíc korun. V takovém případě by čistá výhra z celého šampionátu činila skoro devět tisíc korun.

Odvážnější (ale výnosnější) možností bylo začít sázet s tisícikorunou a v dalším zápase vsadit vždy celou výhru. V takovém případě by se vaše konto během celého mistrovství rozrostlo o zhruba 153 tisíc korun.

A kdybyste místo tisícovky začali třeba s deseti tisíci, výhra by přesáhla jeden a půl milionu!

Zástupci českých sázkových kanceláří nicméně přiznávají, že lidé podle Paula ve velkém nesázeli a spoléhali se hlavně na vlastní intuici.

Jaké byly kurzy

Paul znovu předpověděl vítězství NěmeckaNěmecko - Austrálie (4:0) 1,53
Německo - Srbsko (0:1) 5,42
Německo - Ghana (1:0) 1,41
Německo - Anglie (4:1) 1,88
Německo - Argentina (4:0) 1,65
Německo - Španělsko (0:1) 2,00
Německo - Uruguay (3:2) 1,37
Španělsko - Nizozemsko (1:0 v prodl.) 1,55
Kurzy na první tři zápasy ve skupině jsou na výsledek po 90 minutách. Kurzy na zápasy play-off (od čtvrtého zápasu dál) jsou na vítěze v zápase včetně prodloužení a penalt (postupující). Kurzy sázkové kanceláře Tipsport.

Chcete si spočítat různé varianty výher a nevíte, jak se se sportovními kurzy pracuje? Je to jednoduché: vklad vynásobte kurzem a dostanete výhru. Pokud chcete být hodně přesní, můžete ještě odečíst manipulační poplatek (pohybuje se od 0 do 10 procent), se kterým jsme ale v článku nepracovali.

Autor:
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových kanceláří. Jejich...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském hokeji vyjádří tak,...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na daních. Český sport tak...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize juniorů znovu otevřela...

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.

Najdete na iDNES.cz