Zlínští volejbalisté zase poskočili, už jsou třetí

P r a h a, Z l í n -
Volejbalisté Zlína, obhájci titulu, vstoupili do závěrečné čtvrtiny extraligy až ze čtvrtého místa, ale na její závěr si naplánovali finiš jako loni. V sobotu přehrál mistr poslední Ostravu 3:0, a jelikož Odolena Voda, konkurent v boji o druhé místo, zaváhala doma s Perštejnem, získal třetí Zlín bod náskoku. Odolena Voda se soupeřem prohrála počtvrté v sezoně, nepomohla ani sebedůvěra nabytá šesti vítěznými zápasy v řadě. Liberec porazil Brno 3:1 a drží se na druhém místě. To však nemá jisté, čeká se totiž atak Zlína. Zlínští volejbalisté plánují mohutný závěr. Loni se teprve v posledních zápasech základní části probojovali na druhé místo a postoupili přímo do semifinále. Ve čtvrtek doma hostí Odolena Vodu, v neděli nastoupí v Liberci a sérii zakončí další týden domácím duelem proti Českým Budějovicím. "Věřím, že všechno vyhrajeme a skončíme druzí," řekl trenér týmu Ivan Dostál. "O druhém místě se rozhodne v Liberci," myslí si nahrávač Peter Goga.

Výsledky 22. kola: České Budějovice - Příbram 3:0 (19, 17, 19). Čas: 55 minut. Diváků: 600. Liberec - Brno 3:1 (25, -23, 19, 20). Čas: 100 minut. Diváků: 700. Zlín - Ostrava 3:0 (22, 17, 22). Čas: 60 minut. Diváků: 500. Odolena Voda - Perštejn 1:3 (24, -27, -22, -14). Čas: 87 minut. Diváků: 600.

1. Budějovice 22 18 4 58:20 40
2. Liberec 22 16 6 56:30 38
3. Zlín 22 15 7 49:32 37
4. Odol. Voda 22 14 8 52:35 36
5. Perštejn 22 9 13 38:47 31
6. Brno 22 8 14 37:53 30
7. Příbram 22 6 16 30:56 28
8. Ostrava 22 2 20 15:62 24