Štěpánka Hilgertová na MS v americkém Deep Creeku | foto: Tomáš Dvořák

Kvalifikace překážkou nebyla, všichni slalomáři jsou na MS v semifinále

  • 0
Čeští vodní slalomáři potvrdili na mistrovství světa v USA svou stoprocentní úspěšnost v kvalifikaci a také v pátek do semifinále postoupily všechny lodě. Úspěšné bylo trio kajakářek v čele s dvojnásobnou olympijskou vítězkou Štěpánkou Hilgertovou i tři posádky C2.

Šestačtyřicetiletá Hilgertová zajela v kvalifikaci v Deep Creeku devátý čas, Kateřina Kudějová jedenáctý a štěstí měla Veronika Vojtová, jež obsadila poslední postupové 30. místo.

Kvalifikaci vyhrála bronzová olympijská medailistka z Londýna Maialen Chourrautová ze Španělska, Hilgertová byla pomalejší o 2,75 sekundy.

Fotogalerie

"Díky tomu, že včera závodili kajakáři, jsme měli trať hodně dobře prohlédnutou. Ale ty dva dny bez ježdění na trati se vždy trochu podepíšou na malé nervozitě," uvedla v tiskové zprávě Hilgertová, které se víc vydařila první kvalifikační jízda, po níž byla třetí. "Podstatné věci mi vyšly a je to velmi solidní základ do závodu."

Mezi deblkanoemi se do nejlepší desítky vešly hned dvě lodě, pátí Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm a sedmí Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem. Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň byli osmnáctí z dvaceti postupujících.

"Trenér říkal, že je s výsledkem spokojený, protože rozkaz byl, abychom nebyli do první trojky, abychom z toho nebyli extrémně nervózní. To jsme splnili, pohlídali jsme všechno, co jsme měli a je to dobrá vstupenka do semifinále," řekl háček Karlovský.

Kvalifikaci vyhráli suverénně Francouzi Pierre Labarelle a Nicolas Peschier. Karlovský s Jáněm za nimi zaostali o více než šest sekund.

Netypicky už v pátek se od 22:30 SELČ jede semifinále kajakářů i s českým triem Jiří Prskavec, Vít Přindiš a Vavřinec Hradilek.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
5. - 8. 3. (Nové Město na Moravě)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)