Vítěz maratonu vyhrál za den 103 partií

Pardubice - Vyhrál 103 partií. A teprve poté mohl slavit celkový triumf. Ukrajinský velmistr Dmitrij Kononenko vybojoval možná nejnáročnější vítězství na mezinárodním festivalu Czech Open v Pardubicích. Ovládl čtyřiadvacetihodinový maraton v bleskovém šachu.

Soutěž, kterou ze 72 hráčů dokončila rovná čtyřicítka, opanovali zahraniční favorité. Za Kononenkem skončil Ázerbajdžánec Mamedov a Rus Popov.

Turnaj se hrál jako otevřené mistrovství ČR. Zlato získal Martin Červený, jenž skončil celkově sedmý.
Mistrovský titul vybojoval i nejlepší český šachista David Navara. Vyhrál turnaj ve Fischerových šachách.

Fritz Open - otevřené mistrovství ČR v bleskovém maratonu: 1. Kononenko (Ukr.) 106 bodů, 2. Mamedov (Ázer.) 104, 3. Popov (Rus.) 100,5, ... 7. M. Červený (ŠK Duras BVK) 87,5, 9. Turner (Slavoj Tachov) 85,5, 10. Novotný (2222 ŠK Polabiny) 84,5. SSŽ Open - mistrovství ČR ve Fischerových šachách: 1. Navara (Mahrla Praha) 6,5, 2. Vokáč (1. Novoborský ŠK) 5,5, 3. Přibyl (Holdia DP Praha) 5. DS Brno Open - bleskový turnaj dvojic: 1. Gračev - Novikov 23,5, 2. Nagibin - Kuzin (vš. Rus.) 18,5, 3. Biolek ml. - Biolek st. (ČR) 18.