Flora Duffyová

Flora Duffyová | foto: ČTK

Triatlonisté Blummenfelt a Duffyová mají k olympijskému zlatu i světové tituly

• 0
Nor Kristian Blummenfelt a Flora Duffyová z Bermud dokázali jako první triatlonisté v jednom roce vyhrát olympijské hry i mistrovství světa. Blummenfelt zvítězil v dramatickém finálovém závodu v Edmontonu o jednu sekundu před Belgičanem Martenem Van Rielem, který skončil druhý i v celkovém pořadí. Třetí doběhl se ztrátou dvou sekund Francouz Léo Bergere.

Duffyová obsadila v sobotu třetí místo a celkové hodnocení ovládla s náskokem 375 bodů před Američankou Taylor Knibbovou, která v Edmontonu jasně zvítězila. Třiatřicetiletá závodnice z Bermud získala světový titul potřetí v kariéře, což se jí povedlo jako první ženě. V seriálu MS triumfovala už v letech 2016 a 2017.

„Je dost náročné po olympiádě vyhrát ještě mistrovství světa. Je tu nová krev a je pořádně rozjetá,“ uvedla Duffyová, kterou v Edmontonu porazila ještě Francouzka Leonie Periaultová.

„Před sezonou jsem si říkal, že stárnu a ještě jsem nic nevyhrál. Teď jsem olympijský vítěz a mistr světa!“ radoval se sedmadvacetiletý Blummenfelt.

Česká triatlonistka Tereza Zimovjanová obsadila v Edmontonu 31. místo, Radim Grebík skončil na 34. příčce.

Finálový závod mistrovství světa v triatlonu v Edmontonu

Muži: 1. Blummenfelt (Nor.) 1:44:14, 2. Van Riel (Belg.) -1, 3. Bergére (Fr.) -2, ...34. Grebík (ČR) -9:03.
Konečné pořadí: 1. Blummenfelt 3927, 2. Van Riel 3594, 3. Yee (Brit.) 3289, ...73. Grebík 83, 82. Volár (ČR) 56.

Ženy: 1. Knibbová (USA) 1:54:47, 2. Periaultová (Fr.) -56, 3. Duffyová (Berm.) -1:24, ...31. Zimovjanová (ČR) -7:17.
Konečné pořadí: 1. Duffyová 3861, 2. Knibbová 3486, 3. Spiveyová (USA) 3239, ...38. Zimovjanová 547, 41. Frintová 459, 69. Kuříková 104, 74. Hrušková (všechny ČR) 71.