Svorada se prosadil na stupně výtězů

V a l d e p e n a s - Český jezdec Jan Svorada z stáje Lampre obsadil třetí místo v závěrečném spurtu 3. etapy cyklistické Vuelty, která vedla z Montora do Valdepenasu a měřila 198,4 kilometru. Nejrychlejší byl nizozemský jezdec Jans Koerts ze stáje Farm Frites, který projel cílem nedělního druhého dílu závodu na druhém místě. Druhou pozici vybojoval Ital Alessandro Petacchi, jehož hlavní peloton pohltil po kilometrovém úniku jen několik metrů před cílem.

Zlatý trikot vedoucího jezdce průběžného pořadí udržel vítěz prologu Alex Zülle ze Švýcarska, Na třetím místě zůstal Jan Hruška, který dnes dojel v hlavním pelotonu. "Je to příjemné, že se stále držím v čele závodu," nechal se slyšet Zülle. "Je to ale hodně těžký závod, zítra může být vše jinak," dodal.

Domácí jezdec Andres Bermejo, který se v nedělní etapě  odhodlal k sólovému úniku, který skončil až několik stovek metrů před cílem etapy, zopakoval svůj kousek i dnes. Jeho útok na 57. kilometru však neměl dlouhého trvání, jezdce týmu Relax Fuenlabrada dojel hlavní peloton už o několik kilometrů později.

Úterní čtvrtá etapa měří 159 kilometrů a zavede cyklisty z Valdepenasu do Albacete.

3. etapa (198,4 km): 1. Koerts (Niz.) 5:08:27, 2. Petacchi (It.), 3. Svorada (ČR), 4. Raimondi, 5. Traversoni, 6. Loda (všichni It.), 7. Hondo (Něm.), 8. Colonna (It.), 9. Freire (Šp.), 10. Frutti (It.) všichni stejný čas.