Stolní tenista Čang Ťi-kche z Číny obhájil v Paříži titul mistra světa.

Stolní tenista Čang Ťi-kche z Číny obhájil v Paříži titul mistra světa. | foto: AP

Stolnímu tenisu dál vládne Čína. Světový titul obhájil Čang Ťi-kche

• 0
Stolní tenista Čang Ťi-kche obhájil titul mistra světa. Olympijský vítěz z Londýna porazil ve finále krajana Wang Chaa 4:1. I zlato v soutěži žen míří do Číny, triumf získala už v neděli Li Siao-sia.

Finále velkého turnaje mělo potřetí za sebou stejné obsazení i stejného vítěze. Čang Ťi-kche zdolal Wang Chaa předloni ve finále MS v Rotterdamu, loni v souboji o olympijské zlato a do třetice na šampionátu v Paříži.

"Jsem nadšený, že jsem dokázal obhájit titul mistra světa. Je to nádherný pocit, ale musím ocenit i výkon Wang Chaa," řekl pětadvacetiletý vítěz.

Evropané se do bojů o medaile neprosadili. Ve dvouhře mužů prapor nejdéle drželi Němci, ale Patrick Baum i Timo Boll vypadli ve čtvrtfinále.

Z českých hráčů došli nejdále Dmitrij Prokopcov a Pavel Širuček, pro které turnaj skončil ve druhém kole. V něm vypadla i nejlepší česká stolní tenistka Iveta Vacenovská.

Mistrovství světa ve stolním tenisu v Paříži

Muži:
Dvouhra - finále:
Čang Ťi-kche (4-Čína) - Wang Chao (3-Čína) 4:2 (7, 8, -6, 12, -5, 7)

Čtyřhra - finále:
Čchen Čchien-an, Čchuang Čch'-jüan (Tchaj-wan) - Chao Šuaj, Ma Lin (Čína) 4:2 (-9, 10, 6, 11, -9, 8).

Ženy:
Li Siao-sia - Liou Š'-wen (obě Čína) 4:2 (8, -4, 7, 10, -6, 11).

Kuo Jüe, Li Siao-sia (1-Čína) - Ting Ning, Liou Š'-wen (2-Čína) 4:1 (-5, 5, 7, 5, 7).